Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2013, 13:30

autor: Sarge

Wieści ze świata (Assassin's Creed IV, Far Cry 3, Watch Dogs, Defiance) 6/3/13

Dziś piszemy m.in. o Assassin's Creed IV: Black Flag w wersjach na konsole nowej generacji, łatce do strzelaniny Far Cry 3, prawdopodobnym odejściu czołowego projektanta gry Watch Dogs, a także przepustce Season Pass dla przyszłych posiadaczy Defiance. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Legacy of Kain

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto pakiet Legacy of Kain Collection. Trzy części serii Legacy of Kain możecie aktualnie nabyć 75% taniej – razem lub oddzielnie. Zestaw kosztuje 6 euro (ok. 25 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Tiger Woods PGA Tour 14

W usłudze Xbox Live i amerykańskiej wersji PlayStation Network zadebiutowało wczoraj demo gry Tiger Woods PGA Tour 14. Pozwala ono sprawdzić między innymi tryb Legends of the Majors, gdzie gracze przenoszą się do 1961 roku i mogą wcielić się w legendarnego golfistę Arnolda Palmera. Demo zawiera również opcję rozegrania turnieju w ramach trybów Quick Tournaments lub Connected Tournaments. Nie potwierdzono, czy wersja demonstracyjna pojawi się dzisiaj przy okazji aktualizacji europejskiego sklepu PlayStation Store.

Blood Knights

Na oficjalnym forum niemieckiego studia Deck14 Interactive deweloper poinformował o kolejnym przesunięciu daty premiery gry Blood Knights, która miała zadebiutować 17 maja bieżącego roku. Winowajcą jest tym razem wydawca, firma DTP, która nie potrafiła wywiązać się ze swoich zobowiązań finansowych. W związku z tym deweloper musiał przejąć część obowiązków wydawniczych, które wcześniej nie były w planach. Twórcy mają nadzieję, że nie opóźni to znacznie debiutu ich produkcji tym bardziej, że jest ona już praktycznie gotowa. Nie potrafią jednak podać choćby orientacyjnej daty premiery.

Piston

Gabe Newell (szef firmy Valve) powiedział w wywiadzie dla telewizji BBC, że w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy wybrani konsumenci otrzymają do przetestowania niewielki komputer Piston, który przez media (całkiem zresztą niesłusznie) został okrzyknięty Steam Boksem. Obecnie trwają rozmowy z partnerami biznesowymi na temat tego, jak szybko sprzęt może zostać stworzony. Nie wiadomo, kto i na jakiej podstawie otrzyma wspomniane prototypy do testów.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Jean Guesdon, dyrektor kreatywny gry Assassin’s Creed IV: Black Flag, odpowiedział na ponad dwadzieścia pytań dotyczących świeżo zapowiedzianej produkcji. Jedną z poruszonych kwestii były wersje na konsole nowej generacji. Twórca zapowiedział, że będą one wyróżniać się od edycji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 nie tylko grafiką. W wersjach na konsole nowej generacji otrzymamy jeszcze specjalne funkcje sieciowe nawet w sytuacji, gdy będziemy przechodzić kampanię dla jednego gracza. Guesdon nie ujawnił żadnych szczegółów w tej sprawie.

Assassin's Creed IV: Black Flag  - Wieści ze świata (Assassin's Creed IV, Far Cry 3, Watch Dogs, Defiance) 6/3/13 - wiadomość - 2013-03-06
Assassin's Creed IV: Black Flag

Resident Evil

Reżyser Paul W. S. Anderson potwierdził serwisowi Shock Till You Drop, że ma już gotowy scenariusz do szóstego filmu z serii Resident Evil. Nowy obraz kinowy nie ma jeszcze potwierdzonego tytułu, ale podobno ustalono jego premierę na 12 sierpnia 2014 roku. Twórcy zostali zachęceni do stworzenia kolejnego filmu po tym, jak Resident Evil: Retribution na całym świecie zarobił 221 milionów dolarów.

Watch Dogs

Jamie Keen, czołowy projektant nadchodzącej gry Watch Dogs, prawdopodobnie odszedł z firmy Ubisoft. Tak wynika z danych zamieszczonych w jego profilu na łamach serwisu LinkedIn, gdzie pojawiła się informacja, że od lutego bieżącego roku Jamie Keen jest zatrudniony w studiu EA Gothenburg. W sieci krążą plotki, że szwedzki zespół pracuje nad nową odsłoną serii Need for Speed na kolejną generację konsol.

Far Cry 3

Firma Ubisoft udostępniła aktualizację 1.0.5. do gry Far Cry 3 na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Mowa o zapowiedzianej jakiś czas temu łatce, wprowadzającej m.in. nowy poziom trudności, możliwość resetowania posterunków i kilka zmian do trybu multiplayer. Posiadacze pecetów mogą ściągnąć patcha z naszego serwisu.

Far Cry 3 - Wieści ze świata (Assassin's Creed IV, Far Cry 3, Watch Dogs, Defiance) 6/3/13 - wiadomość - 2013-03-06
Far Cry 3

Defiance

Studio Trion Worlds ogłosiło, że nadchodząca gra MMO Defiance otrzyma Season Pass gwarantujący dostęp do pierwszych pięciu dodatków DLC wydanych po premierze tego tytułu. Rozszerzenia będą wprowadzać nowe gatunki obcych, dodatkowe misje, pojazdy, bronie oraz przedmioty. Season Pass można zakupić już teraz w cenie 39,99 dolarów lub 3200 punktów Microsoftu. Pojedyncze dodatki DLC mają kosztować po 9,99 dolarów. Defiance zadebiutuje 2 kwietnia na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Electronic Arts / Frostbite 2

Firma Electronic Arts potwierdziła, że planuje sprawdzić kompatybilność silnika Frostbite 2 (używanego m.in. w nadchodzącej grze Dragon Age III: Inquisition) z zestawem do rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Oczywiście nie oznacza to jeszcze implementacji tej technologii w wymienionej produkcji, ale wszystko jest możliwe. Wiele będzie tak naprawdę zależało od wyników wspomnianych testów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: