Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2013, 09:06

autor: Góral

Assassin’s Creed IV: Black Flag oficjalnie zapowiedziany. Pierwsze informacje poznamy 4 marca

Ubisoft rozpoczęło odliczanie do ujawnienia oficjalnych informacji na temat gry Assassin’s Creed IV: Black Flag. Francuska korporacja podzieli się pierwszymi konkretami 4 marca, jednak już teraz wiemy to i owo.

Wczoraj gra Assassin’s Creed IV: Black Flag stała się faktem. Firma Ubisoft oficjalnie potwierdziła kolejną odsłonę jednej z najpopularniejszych marek. Niestety oprócz opublikowania okładek z poszczególnych wersji, nie ujawniono niczego więcej. Zgodnie z odliczaniem na oficjalnej stronie, pierwsze, oficjalne informacje ujrzą światło dzienne za cztery dni – 4 marca o godzinie 18:00.

4 marca dowiemy się wszystkiego o Assassin’s Creed IV: Black Flag. - Assassin’s Creed IV: Black Flag oficjalnie zapowiedziane. Pierwsze informacje poznamy 4 marca - wiadomość - 2013-03-01
4 marca dowiemy się wszystkiego o Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Dwa dni temu do sieci wyciekła mapa świata, po którym będziemy poruszać się w „czwórce”. Wcześniejsze plotki mówiły o tym, że protagonistą będzie Edward Kenway, ojciec Haethama z Assassin’s Creed III. Akcja rozgrywać będzie się na wodach Morza Karaibskiego, co nie oznacza oczywiście, że cały czas będziemy żeglować, gdyż większość czasu spędzimy na Jamajce, Kubie i Bahamach. Dodatkowo serwis Gematsu opublikował zrzut ekranu ze strony Ubisoftu, na którym widnieje data premiery 29 października. Jest także wzmianka o tym, że tytuł ukaże się na konsolach nowej generacji. Ile z tych doniesień okaże się prawdą, dowiemy się za kilka dni. Natomiast pewnym jest, że edycja dedykowana konsoli PlayStation 3 zawierać będzie ekskluzywną zawartość, która zapewni około 60 minut dodatkowej zabawy.

Okładka wersji na konsolę PlayStation 3.
Okładka wersji na konsolę PlayStation 3.

Assassin’s Creed IV: Black Flag to szósta, pełnoprawna odsłona serii, w skład której wchodzi także kilka części na urządzenia mobilne i konsole przenośne. W 2012 roku firma Ubisoft wypuściła na rynek Assassin's Creed III na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Wii U, a także komputery PC. „Trójka” trafiła do ponad 8 mln graczy na całym świecie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Assassin's Creed IV: Black Flag

Assassin's Creed IV: Black Flag