Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2013, 23:05

autor: Ender

Studio 11 bit zapowiada grę Anomaly 2

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, polskie studio 11 bit ujawniło nową grę, którą okazało się Anomaly 2. Tytuł, będący bezpośrednio kontynuacją popularnego Anomaly Warzone Earth, rozbuduje rozgrywkę o nowe elementy i zadebiutuje na komputerach PC w drugim kwartale tego roku.

Dwa tygodnie temu polskie studio 11 bit rozpoczęło przedsprzedaż tajemniczego i nienazwanego tytułu, nad jakimi pracować miało już od jakiegoś czasu. Zgodnie ze złożonymi wówczas obietnicami, autorzy odkryli dziś karty i przyznali, że projektem tym jest kolejna część popularnej serii Anomaly, której pierwsza odsłona pojawiła się w 2011 roku. Anomaly 2, określane przez twórców jako „epicki RTS Tower Offense”, powinno zadebiutować w drugim kwartale tego roku na komputerach z systemami Linux, Mac OS oraz Windows. Gra zostanie opublikowana w serwisie Steam i kosztować ma 15 dolarów (ok. 47). Na razie nie wiemy kiedy i czy tytuł trafi na platformy mobilne lub konsole. Deweloper będzie dzielić się ciekawostkami i informacjami dotyczącymi procesu produkcyjnego gry na oficjalnym videoblogu, dostępnym w serwisie You Tube.

Modelu rozgrywki w Anomaly 2 nie czekają żadne drastyczne zamiany, ale producenci zapowiadają szereg udoskonaleń i opcji, wprowadzających nowe możliwości taktyczne. Najważniejszą z nich jest przekształcanie na polu bitwy podkomendnych w roboty bojowe, które możemy zobaczyć na premierowym trailerze. W zależności od rodzaju mechanicznej jednostki, jakiej wydajemy rozkaz transformacji, jej zaawansowana forma posiada specyficzny dla siebie zestaw zdolności i ataków. Dodatkowo, zabawę uatrakcyjnić mają rozbudowane możliwości tworzenia oddziałów oraz znacznie poprawiona oprawa graficzna, działająca dzięki autorskiemu silnikowi studia 11 bit.

Według zapowiedzi, kampania singleplayer stanowić ma wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych graczy. W zależności od decyzji podejmowanych w trakcie walki zaoferuje rożne zakończenia historii, która kontynuuje wątki rozpoczęte w Anomaly Warzone Earth oraz Anomaly Korea. Z kolei, nowy tryb multiplayer pozwoli graczom wcielić się w dwie strony konfliktu, dzięki czemu koordynować będziemy siły ludzi lub ich przeciwników, korzystając z taktyki używanej w tradycyjnych grach Tower Defense.

11 bit to deweloper założony przez byłych pracowników firmy Metropolis Software. Studio szybko zyskało rozgłos i zostało zauważone w kraju oraz zagranicą dzięki Anomaly: Warzone Earth, w której odwrócono zasady gatunku „Tower Defense”. W ubiegłym roku ukazała kontynuacja produkcji, na razie dostępna tylko w wersji na urządzenia mobilne (Anomaly Korea). 11 bit ma na koncie także dwie inne produkcje mobilne: Funky Smugglers oraz Slepwalker’s Journey.

  1. Oficjalna strona Anomaly 2
  2. Oficjalny kanał studia w serwisie You Tube
  3. Profil dewelopera na Facebooku