Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2013, 11:04

autor: Hed

11 bit szykuje tajemniczą nową grę – ruszyła przedsprzedaż

Studio 11 bit, czyli twórcy Anomaly: Warzone Earth, wystartowało z nietypową promocją: przeceną na nową, niezapowiedzianą jeszcze grę. Osoby, które kupią produkt w ciemno mogą liczyć na 50% zniżkę. Tytuł trafi w II kwartale roku na komputery PC, Mac i Linux.

Nietypowa promocja 11 bit – studio przeceniło nową, niezapowiedzianą grę. - 11 bit sprzedaje kota w worku – kup niezapowiedzianą grę za połowę ceny - wiadomość - 2013-02-14
Nietypowa promocja 11 bit – studio przeceniło nową, niezapowiedzianą grę.

Studio 11 bit wystartowało z przedsprzedażą nowej gry, której szczegóły na razie pozostają tajemnicą. Deweloper opublikował tylko krótki teaser produkcji i podał jej ogólną datę premiery, cenę oraz platformy docelowe. Enigmatyczny tytuł zostanie ukończony w II kwartale tego roku i trafi na komputery PC, Mac oraz system Linux w cenie 15 dolarów (ok. 47 zł). W ramach promocji odważni mogą kupić go już teraz za połowę ceny, czyli 7,49 dolara (ok. 23 zł).

Nowa gra 11 bit podobno jest największym projektem w historii studia, znanego przede wszystkim z serii Anomaly, składającej się z dwóch odsłon: Warzone Earth i niedawnego Korea. Poniższy zwiastun zapewnia także, że będzie to także najbardziej dopracowane, wymagające i imponujące „doświadczenie growe” od producenta. Pełnoprawna zapowiedź gry nastąpi 28 lutego. Do tego dnia potrwa też wspomniana 50% obniżka na pełną wersję produkcji z dodatkami.

Osoby, które kupią grę teraz otrzymają klucz do wersji na Steama w dniu premiery. Wcześniej będzie okazja wziąć udział w becie multiplayer, która powinna rozpocząć się pod koniec marca. Dla najbardziej lojalnych fanów deweloper szykuje też upominek. Nie wiadomo jeszcze, o co dokładnie chodzi, ale wygląda na to, że będzie to element cyfrowy, który będzie można wykorzystać we własnym zakresie lub podarować innej osobie. Po szczegóły odsyłamy na stronę studia.

Wraz z powyższą zapowiedzią i promocją, 11 bit wystartowało z cyklem materiałów wideo na temat produkcji gier Indie. Prawdopodobnie będzie on koncentrował się właśnie na tajemniczym projekcie. Autorzy proszą o sugestie odnośnie tego, co chcielibyście zobaczyć w ich filmach – komentarze można przesyłać chociażby na profilu facebookowym dewelopera. Jak widać, sporo się dzieje w 11 bit, które nadal potrafi zaskakiwać niekonwencjonalnymi pomysłami.

11 bit to deweloper założony przez byłych pracowników firmy Metropolis Software. Studio szybko zyskało rozgłos i zostało zauważone w kraju oraz zagranicą dzięki świetnej grze Anomaly: Warzone Earth, w której odwrócono zasady gatunku „tower defense”. W ubiegłym roku wyszła kontynuacja produkcji, na razie tylko w wersji na urządzenia mobilne (Anomaly Korea). 11 bit ma na koncie także dwie inne produkcje: mobilne Funky Smugglers oraz Slepwalker’s Journey.

  1. Tajemnicza gra 11 bit - przedsprzedaż