Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2013, 14:41

autor: Adrian Werner

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Karate Master, Warzone 2100 i Smash Da Gas!)

W kolejnym odcinku naszego cyklu o grach darmowych znajdziecie m.in. przeglądarkową wyścigówkę, klasycznego RTS-a, realistyczną bijatykę oraz nową wersję jednego z najpopularniejszych przedstawicielu gatunku MOBA.

Witajcie w piątym odcinku naszego odnowionego cyklu omawiającego najciekawsze pecetowe gry darmowe. Ponownie proponujemy zestaw kilku świeżych produkcji oraz jednego klasyka. Tekstowi towarzyszy również materiał video przygotowany przez Heda.

Gry w pełni darmowe

Cathode Raybots

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Karate Master, Warzone 2100 i Smash Da Gas!) - ilustracja #2

Jeden z założycieli studia The Bethemoth (znanego m.in. z Castle Crashers) wypuścił darmową platformówkową strzelankę Cathode Raybots, w której porzucone na rzecz nowszych wynalazków telewizory powracają, aby zemścić się na ludziach. Rozgrywka sprowadza się do serii pojedynków jeden na jednego na pomysłowo zaprojektowanych mapach. Zabawę urozmaicają ataki specjalne oraz możliwość odbijania pocisków rykoszetem. Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej i pełnej humoru kreskówkowej grafice.

  1. Cathode Raybots - zagraj

Karate Master

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Karate Master, Warzone 2100 i Smash Da Gas!) - ilustracja #3

Obecnie przyzwyczailiśmy się, że większość bijatyk ma niewiele wspólnego z prawdziwymi sztukami walki. Zanim jednak Street Fighter II kompletnie poprzestawiał cały gatunek, dużą popularnością cieszyły się produkcje bardziej realistycznie podchodzące do tej tematyki, takie jak np. seria International Karate. Dla osób, które tęsknią za tego typu zabawą doskonałą propozycją jest Karate Master. Gra oferuje rozbudowany system sterowania, pozwalający na dokładne kontrolowanie wszystkich technik. Ma to szczególne znaczenie, gdyż program symuluje obrażenia, jakie ciosy wywołują w ciałach zawodników. Dobrze wycelowany atak potrafi połamać kości, uszkodzić organy wewnętrzne lub od razu spowodować nokaut. Ponadto poza samymi walkami zajmujemy się również trenowaniem zawodnika.

  1. Karate Master - pobierz

Smash Da Gas!

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Karate Master, Warzone 2100 i Smash Da Gas!) - ilustracja #4

Z kolei Smash Da Gas! to zaskakująco rozbudowana przeglądarkowa wyścigówka. Model jazdy jest w stu procentach zręcznościowy, a całość przypomina takie serie jak Stunts czy Trackmania. Gra oferuje zarówno tradycyjne trasy, jak i szalone mapy, które wyglądają jak żywcem wyjęte z parku rozrywki. Dodatkową atrakcją jest tryb multiplayer, w którym możemy obstawiać wirtualną walutę (podkreślmy - w pełni wirtualną, nie ma tu żadnych mikropłatności) i za wygrane pieniądze kupować lepsze auta.

  1. Smash Da Gas! - zagraj

The Little Who

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Karate Master, Warzone 2100 i Smash Da Gas!) - ilustracja #5

Fanów platformówek z zacięciem logicznym zainteresować powinna gra The Little Who. W ślicznej kreskówkowej grafice i przy akompaniamencie głosu narratora ukazuje ona podróż słabiutkiej istoty przez niebezpieczne poziomy. Stworka potrafi zabić upadek z dużej wysokości, więc sporo czasu spędzamy na wynajdywaniu sposobów na zmniejszenie dystansu między nim a ziemią. Pojawia się również wiele zagadek polegających na aktywacji przełączników. Poziom trudności jest łagodnie stopniowany, a całość zapewnia solidną porcję dobrej zabawy.

  1. The Little Who - zagraj

Darmowy klasyk: Warzone 2100

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Karate Master, Warzone 2100 i Smash Da Gas!) - ilustracja #6

Wypuszczona w 1999 roku gra Warzone 2100 była prawdziwie przełomowym RTS-em. Jako jedna z pierwszych przedstawicielek gatunku zaoferowała w pełni trójwymiarową grafikę ze swobodą kamerą. Produkcja mogła się również pochwalić nietypową strukturą kampanii, rozbudowanym systemem tworzenia jednostek pozwalającym składać je z odrębnych części, jak również bardzo dużym naciskiem na rolę zwiadu. Projekt nie okazał się jednak sukcesem, gdyż gracze w tamtym czasie zbyt zajęci byli StarCraftem i Command & Conquer: Tiberian Sun.

Pięć lat później twórcy Warzone 2100 wypuścili kod źródłowy gry i jej dalszym rozwojem zajęła się społeczność fanów. Ich praca kontynuowana jest do dzisiaj, a najnowsza wersja ukazała się raptem kilka tygodni temu. W porównaniu z pierwowzorem oferuje lepszą grafikę, masę dodatkowych elementów, lepsze zbalansowanei rozgrywki i aktywny tryb multiplayer, w którym nie ma problemów ze znalezieniem przeciwników.

  1. Warzone 2100 - pobierz

Free 2 Play

Heroes of Newerth 3.0

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Karate Master, Warzone 2100 i Smash Da Gas!) - ilustracja #7

Heroes of Newerth to zdecydowanie jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku MOBA na rynku, ale ostatnio znalazł się on w cieniu znacznie popularniejszych konkurentów w postaci League of Legends i Dota 2. Teraz twórcy, czyli ludzie ze studia S2 Games, przeszli do kontrataku wypuszczając na początku lutego wersję 3.0 swojej gry. Wprowadza ona masę poprawek i ulepsza strukturę map oraz zbalansowanie bohaterów. Spore zmiany zaszły również w oprawie graficznej. Ponadto autorzy dużo wysiłku włożyli w ułatwienie startu nowicjuszom. Pojawiły się dokładne filmiki instruktażowe i rozbudowane samouczki, a zdobytą za ich pomocą wiedzę można przetestować przeciwko botom.

  1. Heroes of Newerth – strona oficjalna
TWOIM ZDANIEM

Która z darmówek jest najbardziej interesująca?

Warzone 2100
42,3%
Heroes of Newerth 3.0
21,5%
Karate Master
13,1%
The Little Who
13,1%
Smash Da Gas!
8,5%
Cathode Raybots
1,5%
Zobacz inne ankiety