Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2013, 14:20

autor: Marcin Skierski

Wieści ze świata (Dreamfall Chapters, Warframe, Battlefield 3) 14/2/13

Dziś piszemy m.in. o grze planszowej inspirowanej serią Mass Effect, otwartych beta testach Warframe, podwójnym doświadczeniu w strzelaninie Battlefield 3, a także aktorce podkładającej głos w przygodówce Dreamfall Chapters. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Giana Sisters: Twisted Dreams

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Giana Sisters: Twisted Dreams. Dzieło studia Black Forest Games możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 5,09 euro (ok. 21 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Warframe

Studio Digital Extremes ogłosiło, że od 15 lutego (godzina 18:00) do 19 lutego (godzina 15:00) potrwają otwarte beta testy gry Warframe. W tym czasie wezmą w nich udział wszyscy chętni, którzy zarejestrują się na oficjalnej stronie internetowej. W ten weekend planowane jest również opublikowanie kolejnej aktualizacji, wprowadzającej trochę zmian i poprawek do gry.

Dreamfall Chapters

Zespół Red Thread Studio ogłosił, że aktorka Sarah Hamilton podłoży głos pod jedną z postaci w grze Dreamfall Chapters. Hamilton wcześniej wcielała się w April Ryan – główną bohaterkę przygodówki Najdłuższa Podróż, czyli jednej z dwóch poprzednich odsłon Dreamfall Chapters. Obecnie Dreamfall Chapters znajduje się na Kickstarterze – jeśli twórcom uda się zebrać 850 tysięcy dolarów, wtedy dokończą produkcję tego tytułu. Najprawdopodobniej akcja zakończy się powodzeniem, bo do tej pory zgromadzono ok. 750 tysięcy dolarów, a do końca zbiórki pozostały jeszcze 23 dni.

Dreamfall Chapters

Valve

Serwis Gamasutra donosi, że we wtorek firma Valve zwolniła bliżej nieokreśloną liczbę pracowników. Konkretne liczby nie zostały podane – niepotwierdzone spekulacje mówią jedynie o ok. 25 osobach. Gabe Newell (szef Valve) powiedział serwisowi Engadget, że żadne projekty amerykańskiej firmy nie zostaną anulowane, bo takie plotki zaczęły pojawiać się w sieci. Newell nie będzie jednak komentował tego, czy ktoś w firmie stracił pracę.

Ryse

Cevat Yerli (prezes studia Crytek) powiedział redaktorom Official Xbox 360 Magazine, że gra Ryse jest nadal w produkcji. Twórcy nie zmieniają swoich planów dotyczących tego tytułu, aczkolwiek nie mogą jeszcze powiedzieć niczego nowego. Yerli „nie wie” też, czy Ryse zadebiutuje na rynku w 2013 roku. Przypomnijmy, że jest to dynamiczna gra akcji wykorzystująca Kinecta, która została zapowiedziana przez studio Crytek na targach E3 w 2010 roku (jeszcze pod nazwą Codename: Kingdoms).

Risk / Mass Effect

Studio BioWare ogłosiło, że tej jesieni na rynku zadebiutuje specjalna edycja gry planszowej Risk, inspirowana serią Mass Effect. Wszelkie szczegóły na temat Risk - Mass Effect: Galaxy at War Edition nie są jeszcze znane, ale w najbliższym czasie najprawdopodobniej dowiemy się czegoś więcej. Trudno powiedzieć, czy gra planszowa ukaże się także w Polsce.

Prototypowe zdjęcie gry planszowej Risk - Mass Effect: Galaxy at War Edition

Quantic Dream

David Cage ze studia Quantic Dream (Fahrenheit, Heavy Rain, Beyond: Two Souls) powiedział w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry International, że już teraz ma w planach trzy kolejne gry, które ukazałyby się po Beyond: Two Souls. Cage wspomina, że chociaż jest w pełni skupiony na tworzeniu Beyond: Two Souls, to wie co zrobi następnego, bo kolejny projekt jest już w produkcji. Z kolei po nim Cage ma już ogólny obraz jeszcze dwóch następnych tytułów.

Battlefield 3

Według informacji opublikowanej na oficjalnym koncie twitterowym serii Battlefield, ok. godziny temu rozpoczęła się specjalna oferta z okazji Walentynek. W jej ramach posiadacze gry Battlefield 3 z wykupionym kontem Premium będą przez najbliższe 24 godziny zdobywać w rozgrywkach multiplayer dwa razy więcej doświadczenia niż zwykle.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: