Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2020, 17:13

Realizm w Battlefield 3 - fani tworzą dużą modyfikację

BF3: Reality Mod to fanowski projekt, który zmieni produkcję DICE w prawdziwy symulator taktycznych walk. Premiera jeszcze w tym roku.

W SKRÓCIE:
  1. Battlefield 3 nadal żyje i skupia wokół siebie wierne grono fanów.
  2. Ci postanowili stworzyć modyfikację zmieniającą rozgrywkę w znaczący sposób.
  3. BF3: Reality Mod zadebiutuje już w grudniu.

Battlefield 3 ma szansę na drugą młodość. Grupka zapaleńców w pocie czoła pracuje nad ogromną modyfikacją, która przybliży rozgrywkę do stawiających na realizm taktycznych strzelanek. BF3: Reality Mod inspirowany jest modem do Battlefield 2 - Project Reality.

Skupieni wokół Battlefield 3 fani przygotowali pierwszy teaser oraz poinformowali, że premiera została ustalona na grudzień 2020 roku. Prace ukierunkowano na urealnienie pola walki i modyfikację interfejsu. Powstaną także dedykowane serwery o wyższym tickrate, co pozwoli na płynniejszą grę sieciową.

Stworzenie BF3: Reality Mod nie byłoby możliwe, gdyby nie opracowywana od dłuższego czasu platforma modyfikacyjna Battlefield 3 o nazwie VU (Venice Unleshed). Pozwala ona na uruchomienie dedykowanych serwerów o parametrach lepszych niż te oficjalne, dostosowanie ustawień, które nie są dostępne w oficjalnym kliencie.

Czy BF3: Reality Mod zbierze wokół siebie liczną społeczność graczy? Szanse na to są niemałe, co pokazuje chociażby wrześniowa premiera taktycznej strzelanki FPP Squad, która na Steamie może cieszyć się prawie 90% pozytywnych opinii. Zapotrzebowanie jest, z tym ciężko dyskutować.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Battlefield