Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2020, 17:24

autor: Karol Laska

Steam ma problem - nieprawidłowa odpowiedź CAPTCHA nie przepuszcza użytkowników

Użytkownicy narzekają na to, że nie mogą założyć nowych kont Steam, a także zmienić swoich haseł. Winę za taki stan rzeczy ponosi CAPTCHA, której nie da się wypełnić w prawidłowy sposób.

W czym problem?

Steam ma problemy z poprawnym działaniem na poziomie rejestracji, a także logowania się na swoje konto. Internauci zwracają uwagę na to, że zabezpieczenia platformy w postaci CAPTCH-y uniemożliwiają dostanie się do swojej biblioteki gier. Nieważne, czy musimy przepisać ciąg liter oraz cyfr, czy też zaznaczyć obrazki zawierające w sobie dany element wspólny – poprawne wykonanie takiego zadania jest dla niektórych użytkowników niemożliwe.

Jeden z moderatorów społeczności Steama na Reddicie, satoru1111, założył specjalny wątek, w którym gracze mogą opisać swój problem. Uwagi płyną ze strony Amerykanów, Europejczyków oraz Azjatów. Konsumenci nie kryją frustracji i użyli nawet paru ostrych słów, ale wątpliwościom nie ulega fakt, że sprawa jest naprawdę poważna, bo niektórzy utracili po prostu dostęp do swoich profili. Otrzymują tylko komunikat: „Nieprawidłowa odpowiedź CAPTCHA. Wprowadź ponownie podane niżej znaki w celu weryfikacji”.

Jestem ze stanu Wisconsin i próbowałem uzupełnić sekwencję CAPTCHA około 50 razy, i wielokrotnie udawało mi się to zrobić absolutnie perfekcyjnie, jestem tego pewien. Mimo to nadal otrzymywałem komunikat, że zrobiłem coś źle. Ponadto obrazki były niezwykle rozmazane, a obiekty małe i trudne do zauważenia – użytkwonik jackjams 18 na Reddicie.

Nie logowałem się na Steama od dłuższego czasu, dlatego też kliknąłem opcję „zapomniałem hasła”. Zostałem przeniesiony na stronę, na której musiałem wpisać mój e-mail i zweryfikować fakt, że nie jestem robotem. I jest to wieczny krąg bólu z CAPTCHA-mi. Jestem na serwerze północnoamerykańskim – użytkownik Strings1122 na Reddicie.

Oregon w USA. Próbuję stworzyć konto dla mojej córki, ale CAPTCHA mi na to nie pozwala. Prosi mnie nieustannie o ponowną weryfikację mojego człowieczeństwa. Chcieliśmy mieć choć raz rodzinny wieczorek growy – użytkownik MakAttack_15 na Reddicie.

Żyję w Szwecji. Muszę ciągle uzupełniać CAPTCH-e z autobusami, samochodami i rowerami, czasem nawet wzgórzami i górami. Próbowałem aplikacji na PC oraz stronie internetowej – użytkownik Nxllepuh na Reddicie.

CAPTCHA na Steamie nie działa. Użytkownicy tracą dostęp do kont - ilustracja #1
Każdy z nas gdzieś w głębi duszy gardzi tym okienkiem

Jak rozwiązać problem?

Valve nie udostępniło jeszcze żadnych wskazówek ani oficjalnych sposobów rozwiązania problemu. Na całe szczęście paru użytkowników poradziło sobie z tym irytującym błędem, i to przy użyciu dosyć prostych środków.

Jeżeli dotknęła Was klątwa wiecznej CAPTCH-y, to spróbujcie powtórzyć czynności za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Powinno zadziałać za pierwszą próbą.

Inni twierdzą, że wystarczy użyć Google Chrome, choć niektórzy użytkownicy zgłaszali problem i z przeglądarkowymi wersjami Steama.

Całkiem możliwe, że to wina braku kompatybilności z systemem operacyjnym Windows, ponieważ internautom udawało się zakładać konta przy użyciu komputerów Mac.

Na więcej komunikatów (tych oficjalnych, jak i nieoficjalnych) musimy jeszcze chwilę poczekać. Jeżeli żadna z powyższych czynności nie pomoże w odzyskaniu/stworzeniu konta, to zajrzyjcie do tego wątku redditowego i opowiedzcie o swojej sytuacji dokładniej na forum publicznym. Miejmy nadzieję, że Valve podejmie stosowne działania jak najszybciej.