Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2020, 16:13

autor: Vergil

Plotka: Wolfenstein, Dishonored i Prey zmierzają na Xboksa Series X/S

Organizacja ESRB przyznała kategorie wiekowe niezapowiedzianym jeszcze next-genowym kompilacjom gier firmy Bethesda Sotworks. Pierwsza z nich to Dishonored & Prey The Arkane Collection, natomiast druga – Wolfenstein Alt History Collection.

Wygląda na to, że firma Bethesda Softworks przygotowuje się do zapowiedzi next-genowych kompilacji swoich hitów od Arkane Studios i Machine Games, które miałyby trafić na Xboksa Series X oraz Xboksa Series S. ESRB, czyli amerykańska organizacja przyznająca kategorie wiekowe grom wideo, wzięła bowiem pod lupę Dishonored & Prey The Arkane Collection oraz Wolfenstein Alt History Collection; obie produkcje otrzymały od niej kategorię wiekową M (Mature 17+).

Choć w opisach wyżej wymienionych tytułów próżno szukać informacji o tworzących je pozycjach, można oczekiwać, że na pierwszą kompilację będą się składać gry Dishonored: Definitive Edition, Dishonored 2, Dishonored: Death of the Outsider oraz Prey, natomiast drugą stworzą: Wolfenstein: The New Order, Wolfenstein: The Old Blood, Wolfenstein II: The New Colossus oraz Wolfenstein: Youngblood.

Plotka: Wolfenstein, Dishonored i Prey zmierzają na Xboksa Series X/S - ilustracja #1
Seria Dishonored to prawdziwy popis umiejętności zespołu Arkane Studios.

W chwili pisania tej wiadomości nie wiadomo jeszcze, kiedy omawiane kompilacje miałyby trafić do sprzedaży ani też czy tworzące je gry doczekają się jakichkolwiek nowości na gruncie grafiki i mechaniki. Możemy jednak gdybać, że otrzymamy remastery wykorzystujące next-genowe dobrodziejstwa nowych Xboksów, na czele z rozdzielczością 4K.

Znamienne wydaje się również to, że omawiane pozycje zmierzają wyłącznie na konsolę nowej generacji Microsoftu, co jednak w świetle niedawnego przejęcia Bethesdy przez giganta z Redmond raczej nie powinno nikogo dziwić.

  1. Bethesda Softworks – oficjalna strona internetowa
  2. Arkane Studios – oficjalna strona internetowa
  3. Machine Games – oficjalna strona internetowa