Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3PCX360
Okładka Anomaly: Warzone Earth (PS3)

Anomaly: Warzone Earth

Debiutancka produkcja rodzimego 11bit Studios, założonego przez byłych pracowników studia Metropolis Software House.

Strategiczne | science fiction | RTS | taktyczne | polskie | indie

Okładka Anomaly: Warzone Earth (PS3)

data premiery gry:

8kwi2011

PC

6kwi2012

X360

29sie2012

PS3

Anomaly: Warzone Earth to produkcja będąca tzw. „odwróconym Tower Defense” - łączy w sobie cechy dynamicznej gry akcji oraz taktycznej strategii czasu rzeczywistego. Opisywany tytuł jest debiutanckim projektem polskiego studia deweloperskiego 11 bit Studios, zrzeszającego wielu byłych pracowników słynnego Metropolis Software.

Akcja gry rozgrywa się w 2018 roku i nie roztacza przed graczem zbyt optymistycznej wizji przyszłości. W największych miastach świata powstają tytułowe anomalie, a na ich terenie gromadzą się wielkie maszyny bojowe i eksterminują ludność cywilną. Gracz wciela się w postać dowódcy grupy uderzeniowej, wysłanej do Bagdadu celem dokładniejszego zbadania tamtejszej anomalii. Kolejne misje odkrywają przed graczem nowe szczegóły dotyczące pochodzenia tych zjawisk i intencji przebywających na ich obszarze maszyn.

Właściwa rozgrywka skupia się na kontrolowaniu własnego oddziału, którego skład ustala się wedle swoich upodobań. Do dyspozycji gracza oddano 6 wojskowych maszyn, których właściwości trzeba umiejętnie wykorzystać na polu walki. Podległym jednostkom należy umiejętnie wyznaczyć trasę przejazdu przez niegościnny teren, utrzymać podwładnych przy życiu i jednocześnie zagwarantować wykonanie powierzonych misji. Gracz steruje jedynie postacią dowódcy, który bezpośrednio uczestniczy w starciach, wykorzystując swoje specjalne zdolności do przechylania szali zwycięstwa na swoją stronę.

Anomaly ma do zaoferowania dwa zasadnicze tryby rozgrywki. W centrum zainteresowania znajduje się oczywiście pełnoprawna kampania, której kolejne misje powiązane są wątkiem fabularnym. Oprócz tego można przystępować do różnorakich wyzwań, skupiając się już wyłącznie na walkach z kolejnymi falami wrogich maszyn. Zmagania obserwowane są z lotu ptaka – mimo to produkcja może pochwalić się bardzo ładną, trójwymiarową grafiką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 314 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Anomaly: Warzone Earth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Anomaly: Warzone Earth

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Anomaly: Warzone Earth - recenzja gry
Anomaly: Warzone Earth - recenzja gry

Recenzja 8 kwietnia 2011, 11:10

Wiele uroku Anomaly leży w konstrukcji samych misji. Kilka pierwszych służy do zapoznania się z mechaniką i są wręcz banalnie łatwe, ale potem na arenę wkraczają silniejsi oponenci, każdy z innego rodzaju upierdliwą właściwością, wyznaczone przez dowództwo zadania stają się coraz ciekawsze, otrzymujemy dostęp do nowych jednostek, a gdy myślimy, że już nic więcej nas nie czeka, okazuje się, że autorzy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę. A dalej jeszcze jedną. Generalnie, im głębiej włazimy w ten las, tym robi się ciekawiej. Misje w Tokio stanowią już pewne wyzwanie, a finałowe 3-4 potyczki napsują dużo krwi niektórym graczom. Poziom trudności rośnie lawinowo, ale satysfakcja ze zdobytego medalu (a gra ocenia nasze wybryki pod koniec każdego etapu) jest równie wysoka. Oczywiście, jeśli uprzednio ze złości nie poszczujemy myszki kotem.

PC
X360
PS3