Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2012, 14:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Orcs Must Die! 2, Gears of War: Judgment, Minecraft) 13/7/12

Dziś piszemy m.in. o prawdopodobnym terminie premiery Gears of War: Judgment, nowej aktualizacji Minecrafta na Xboksa 360, dodatkowym trybie w Orcs Must Die! 2, a także dacie debiutu gry Anomaly: Warzone Earth w wersji na PlayStation 3. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Earth Defense Forces 4

Firma D3 Publisher zapowiedziała grę Earth Defense Forces 4 – kolejną odsłonę serii strzelanin, w których stajemy do walki z kosmicznymi kreaturami przypominającymi ziemskie robaki i pająki. W tej chwili produkcja jest przygotowywana wyłącznie z myślą o japońskim rynku, choć poprzednie dwie odsłony ukazały się także na Zachodzie. Nieznane pozostają platformy docelowe dla tego tytułu.

Anomaly: Warzone Earth

Polski zespół 11 bit studios ogłosił, że gra Anomaly: Warzone Earth zadebiutuje latem bieżącego roku w usłudze PlayStation Network. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo tylko, że wersja na PlayStation 3 będzie pierwszą, na której pojawi się tryb lokalnej kooperacji. Możliwości tej opcji przedstawia udostępniony zwiastun. Do tej pory gra ukazała się na PC, Macu, Xboksie 360 oraz urządzeniach mobilnych korzystających z systemów operacyjnych iOS i Android.

Bad Planet

W serwisie Kickstarter rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na grę akcji Bad Planet autorstwa Red Fly Studio. Jak dotąd zebrano niecałe 6 tysięcy dolarów z wymaganych 575 tysięcy dolarów, a do zakończenia akcji pozostały 34 dni. Bad Planet to produkcja powstająca na bazie serii komiksów science-fiction Thomasa Jane’a, w której wydarzenia będziemy obserwować zza pleców głównego bohatera, a rozgrywka skupi się na walce wręcz. W przypadku zebrania wymaganej sumy, tytuł będzie wypuszczany w epizodach (każdy z nich ma zaoferować 2-4 godziny zabawy) i trafi na Steama, choć twórcy liczą też na to, że z czasem uda się im przenieść swoje dzieło na PlayStation Network oraz Xbox Live.

Amazon

Sklep internetowy Amazon uruchomił usługę Game Connect, która pozwala zsynchronizować wybrane produkcje typu free to play i używać konta Amazonu do dokonywania w nich mikropłatności. W tej chwili Game Connect obsługują takie tytuły jak World of Tanks, Super Monday Night Combat, czy Pandora Saga. Niektóre gry już teraz oferują na sprzedaż przedmioty ekskluzywne dla klientów sklepu Amazon. Z czasem ich lista będzie się powiększać.

Gears of War: Judgment

Na oficjalnym koncie twitterowym programu X-Play pojawiła się informacja, że gra Gears of War: Judgment zadebiutuje na rynku w marcu 2013 roku. Wiadomość została podobno ujawniona podczas trwającej imprezy Comic-Con. W tej chwili brakuje jednak oficjalnego potwierdzenia wydawcy w tej sprawie.

Wieści ze świata (Orcs Must Die! 2, Gears of War: Judgment, Minecraft) 13/7/12 - ilustracja #1
Gears of War: Judgment w marcu 2013 roku?

Steam

Firma Valve uruchomiła funkcję Odznaki Steam w popularnym serwisie cyfrowej dystrybucji. Jest to odpowiednik tradycyjnych osiągnięć odblokowywanych w grach, tyle że Odznaki otrzymujemy za wykonywanie określonych zadań w samym kliencie Steama (np. skomentowanie profilu znajomego, opublikowanie filmu wideo, czy ocenienie przedmiotu w Warsztacie).

Orcs Must Die! 2

Studio Robot Entertainment ogłosiło, że wszyscy posiadacze pierwszej części Orcs Must Die! po nabyciu kontynuacji otrzymają w niej dostęp do trybu Classic. Polega on na odpieraniu kolejnych fal wrogów w kooperacji z innym graczem w obrębie dziesięciu poziomów znanych z pierwowzoru. Orcs Must Die! 2 zadebiutuje 30 lipca w serwisie Steam.

Minecraft

Posiadacze gry Minecraft w wersji na Xboksa 360 doczekali się aktualizacji 1.7.3, wprowadzającej szereg zmian i poprawek, o których możecie przeczytać m.in. pod tym adresem. W trakcie trwania Summer of Arcade można również skorzystać z promocji, w ramach której za darmo otrzymacie pakiet skórek dla głównego bohatera, inspirowanych poszczególnymi produkcjami wchodzącymi w skład tegorocznej edycji akcji.

Wieści ze świata (Orcs Must Die! 2, Gears of War: Judgment, Minecraft) 13/7/12 - ilustracja #2
Pakiet skórek dostępnych w promocji Summer of Arcade

Trials Evolution

Posiadacze gry Trials Evolution, którzy w trakcie trwania akcji Summer of Arcade odwiedzą poświęconą jej sekcję w usłudze Xbox Live, otrzymają dostęp do darmowych dodatków DLC. Co tydzień wypuszczana w ten sposób będzie nowa trasa inspirowana grami wchodzącymi w skład tegorocznej edycji Summer of Arcade. Przypomnijmy, że są to następujące tytuły: Tony Hawk's Pro Skater HD, Wreckateer, Deadlight, Hybrid oraz Dust: An Elysian Tail.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: