Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Orcs Must Die! 2 (PC)

Orcs Must Die! 2 PC

Kontynuacja dobrze przyjętej gry akcji z elementami gatunku tower defense. Twórcy zadbali o odpowiednie dopracowanie najbardziej udanych elementów poprzedniczki i wzbogacenie gry o dodatkową zawartość. Jedną z największych nowości jest oczekiwany przez fanów tryb kooperacji.

Akcji | TPP | fantasy | tower defense | indie

PC Windows
Okładka Orcs Must Die! 2 (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30lipca2012

Orcs Must Die! 2 to kontynuacja popularnej gry akcji wzbogaconej o szereg elementów charakterystycznych dla gatunku tower defense.

Pierwowzór został ciepło przyjęty przez graczy, więc druga odsłona stanowi naturalne rozwinięcie wykorzystanych tam pomysłów. Jej stworzeniem po raz kolejny zajęła się firma Robot Entertainment, założona przez byłych pracowników Ensemble Studios - dewelopera znanego m.in. za sprawą serii Age of Empires.

Akcja gry rozpoczyna się zaledwie kilka dni po zakończeniu pierwowzoru. Po zniszczeniu wszystkich portali przyczyniających się do inwazji orków, główny bohater dość nieoczekiwanie zostaje rzucony w wir walki z kolejnymi falami przebrzydłych stworów. Jego zadaniem znowu jest powstrzymać ataki kolejnych fal przeciwników, których nadeszło jeszcze więcej niż wcześniej. Tym razem nie pozostał sam w tej walce. Naszemu magowi bitewnemu pomaga bowiem czarodziejka, której umiejętności magiczne niejednokrotnie okazują się niezwykle użyteczne.

Kampania tradycyjnie składa się z szeregu coraz bardziej rozbudowanych poziomów, w których nie możemy pozwolić orkom dostać się do wyjścia.

Po drodze stawiamy różnorodne pułapki, wśród których znalazły się wszystkie znane z części pierwszej oraz wiele zupełnie nowych. Jeśli uda się powstrzymać wszystkich napastników w krótkim czasie, uzyskujemy odpowiednio dużą ilość czaszek, a następnie możemy rozdysponować je na zakup ulepszeń posiadanych mocy i pułapek. W przeciwieństwie do poprzedniej części, tym razem czaszki zdobywamy również podczas samej gry, wypadają one bowiem z niektórych potworów.

Największą i zarazem najbardziej oczekiwaną nowością w stosunku do pierwszej części jest tryb kooperacji dla dwóch graczy. W takim wypadku jeden z nich wciela się w maga bitewnego, a drugi może pokierować czarodziejką. Między postaciami występują drobne różnice w dostępie do niektórych broni i pułapek (mag bitewny dysponuje np. garłaczem, a czarodziejka berłem dominacji). W trybie współpracy gracze otrzymują mniej pieniędzy za zabite potwory, a tych jest więcej niż w grze solo, więc odpowiednia kooperacja jest niezbędna do pokonania etapów. W grze pojawił się również nowy tryb o nazwie Nieskończoność, w którym gracze muszą odpierać kolejne, coraz potężniejsze fale przeciwników.

Oprawa graficzna została tylko nieznacznie poprawiona i nadal jest utrzymywana w charakterystycznym, nieco kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Orcs Must Die! 2

Klasyfikacja PEGI Orcs Must Die! 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Orcs Must Die! 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 9 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Recenzja Orcs Must Die! 2 - świetna kontynuacja świetnej gry tower defense
Recenzja Orcs Must Die! 2 - świetna kontynuacja świetnej gry tower defense

Recenzja 2 sierpnia 2012, 13:38

Rozszerzenia doczekał się również bestiariusz. Oprócz standardowych orków pojawiają się też silniejsi wojownicy, różnego rodzaju ogry, a także zupełnie nowe kreatury pokroju trollów. Niebezpieczni są też magowie cyklopi strzelający samonaprowadzającymi się kulami magicznymi. Nowych nieprzyjaciół nie ma zbyt wielu, jednak potrafią nieźle zajść za skórę w trakcie zmasowanych ataków. Interesującym pomysłem w trybie Nieskończoność jest wprowadzenie Pana Szmalca – to ogromny przeciwnik niezadający obrażeń ani niezabierający punktów, jeśli trafi do szczeliny. Jeśli jednak uda się go ukatrupić, to jeden z graczy może podnieść monetę o kilkutysięcznym nominale. W rozgrywce, gdzie liczy się każdy grosz, to prawdziwy kąsek.