Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2012, 10:14

autor: luckie

Orcs Must Die! 2 - dziś premiera

Od dziś w Orcs Must Die! 2, kontynuację zręcznościowej strategii typu tower defense, grać można na platformie dystrybucji cyfrowej Steam. Na posiadaczy pierwszej części czeka sympatyczny bonus w postaci kilku dodatkowych map do trybu kooperacji.

Orcs Must Die! 2 - dziś premiera - ilustracja #1
Orcs Must Die! 2

Ciepło przyjęty przez graczy „indyk” studia Robot Entertainment łączący zręcznoścówkę z elementami strategii – Orcs Must Die!, właśnie doczekał się kontynuacji. W Orcs Must Die! 2 będzie można zagrać na Steamie już dziś od godziny 19.00 (wynika to z przesunięcia czasu – w USA mają jeszcze niedzielę). Na razie, gra w sklepie Steam kosztuje 13,49 euro, czyli około 56 złotych (jest to cena tymczasowo obniżona o 10%), ale cierpliwi na pewno doczekają się promocji, w której będzie można ją nabyć dużo taniej. Nieco niższą cenę znajdziemy w serwisie GameStop – około 45 złotych (13,49 dolarów).

Dodatkowo, wszyscy, którzy posiadają na swoim koncie Steam „jedynkę”, w Orcs Must Die! 2 otrzymają 10 poziomów znanych z części pierwszej, przeznaczonych do trybu kooperacji. A jeśli jeszcze nie graliście w Orcs Must Die!, teraz jest doskonała okazja, aby to zrobić – w trwającej jeszcze do 19.00 weekendowej promocji Steam można ją kupić za jedyne 1,74 euro, czyli jakieś 7 złotych.

Orc Must Die! 2 to oryginalne połączenie zręcznościowej gry akcji z elementami strategicznymi rodem z klasycznych tower defense. Gracze muszą obronić się przed falami nacierających orków i im podobnych plugawych stworów. W tym celu, do dyspozycji oddano szereg zabójczych pułapek. Ponadto nie zabraknie okazji, by własnoręcznie rozłupać dziesiątki orkowych łbów, grając jako silny mag wojenny lub trzymająca wrogów na dystans czarodziejka. Część druga wzbogacona została o tryb kooperacji, w którym ataki przeciwników odpieramy ramię w ramię z innym graczem.