Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2012, 11:15

autor: Sarge

Ogromna liczba zmian w sieciowej strzelaninie Firefall

Wczesne rozpoczęcie zamkniętych beta testów gry Firefall spowodowało, że twórcy poczynili wiele zmian od wystartowania procesu produkcji. Na oficjalnym blogu pojawił się artykuł poświęcony tym modyfikacjom.

Zespół Red 5 Studios wypowiedział się na temat zmian w grze Firefall na łamach oficjalnego bloga. Od momentu rozpoczęcia produkcji wprowadzono tak dużo modyfikacji w systemie tej produkcji, że twórcy zaczęli ją żartobliwie nazywać „Firefall 2”.

Zdecydowana większość zmian to zasługa pojawiających się opinii i sugestii graczy testujących wersję beta. Twórcy nie chcieli stworzyć gry, która spodoba się tylko im, bo wtedy zupełnie inne wrażenia mogliby wynieść sami konsumenci. Właśnie dlatego zdecydowano się bardzo wcześnie rozpocząć zamknięte beta testy, aby gracze niejako uczestniczyli w procesie dewelopingu.

Ogromna liczba zmian w sieciowej strzelaninie Firefall - ilustracja #1
Firefall przeszedł liczne zmiany

Pracownicy Red 5 Studios zdają sobie jednak sprawę, że dynamicznie pojawiające się modyfikacje w systemie mogą nie spodobać się wszystkim osobom: „Zmieniliśmy wszystko, więc cokolwiek najbardziej lubiłeś w naszej grze, prawdopodobnie to zmodyfikowaliśmy, w związku z czym nie będzie to przez Ciebie tak lubiane jak do tej pory”. Twórcy są jednak zdania, że ostatecznie przełoży to się na wyższą jakość końcowego produktu.

Na oficjalnym blogu pojawiła się również informacja, że nigdy nie zostanie udostępniona otwarta beta. Deweloper będzie zapraszać do zamkniętych testów coraz większą liczbę graczy, aż oficjalną premierę będzie miała pełna wersja. Taką decyzje podjęto ze względów technicznych. Uruchomienie otwartych beta testów mogłoby zakończyć się przeciążeniem serwerów, a stopniowe zapraszanie do zabawy jest bardziej bezpieczne i powinno zlikwidować wszelkie tego typu problemy.

Firefall jest wieloosobową strzelaniną z elementami MMO, osadzoną w futurystycznych realiach i przygotowywaną z myślą o pecetach. Akcję obserwujemy zarówno z oczu bohatera, jak i kamery umieszczonej za jego plecami. W potyczkach bierze udział nawet kilkaset osób, a w ich trakcie rozwijamy statystyki swojej postaci reprezentującej jedną z wielu dostępnych klas. Jest to kolejny tytuł free to play z opcjonalnymi mikropłatnościami.