Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2012, 17:35

autor: Hed

Robot Entertainment zapowiedziało Orcs Must Die! 2 – zobacz zwiastun

Latem wrócimy do eksterminowania orków w grze Orcs Must Die! 2, którą właśnie zapowiedziało studio Robot Entertainment. Kontynuacja udanego połączenia akcji z tower defense wzbogaci się o oczekiwany dodatek: tryb kooperacji.

Robot Entertainment zapowiedziało Orcs Must Die! 2 – zobacz zwiastun - ilustracja #1

Studio Robot Entertainment zapowiedziało oficjalnie Orcs Must Die! 2, czyli kontynuację udanego ubiegłorocznego połączenia gry akcji z gatunkiem tower defense. Produkcja wzbogaci się o element, którego najbardziej brakowało w pierwowzorze: tryb kooperacji dla dwóch osób. Oprócz tego, możemy spodziewać się ciekawszego systemu ulepszeń, nowych pułapek oraz pełnoprawnej kampanii. Druga część Orcs Must Die! zostanie wydana latem na pecetach.

Wiecie ile orków zginęło z rąk graczy w pierwszym Orcs Must Die? Studio Robot Entertainment twierdzi, że „tylko” 3,4 miliarda.

Robot Entertainment, studio założone przez twórców serii Age of Empires, zamierza rozwinąć pomysły ze swojej udanej gry. Deweloperzy podrasowali magiczną księgę bohatera, dzięki czemu otrzymamy nowe opcje defensywne. Podobno odświeżony system ulepszeń będzie przeogromny i przyda się w eksterminowaniu nieznanych wcześniej typów wrogów. Największą atrakcją wydaje się wspomniany co-op dla dwóch osób oraz świeżutka kampania.

Orcs Must Die! pokazał, że gry tower defense mogą być dynamiczne. Świetnie wykonana produkcja zebrała wysokie oceny i sprzedała się dobrze, więc kontynuacja była nieunikniona. Co ciekawe, twórcy zapowiedzieli jedynie wersję pecetową, która zostanie wydana latem. W komentarzu do zwiastuna dodano nawet, że Orcs Must Die! 2 pojawi się tylko na tej platformie. Jest to o tyle znaczące, że pierwsza część zadebiutowała na konsolach i później trafiła na komputery.

  1. Oficjalna strona Robot Entertainment
  2. Oficjalna strona Orcs Must Die!