Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Wreckateer (X360)

Wreckateer X360

Wreckateer to nieskomplikowana gra zręcznościowa dedykowana wyłącznie konsoli Xbox 360. Tytuł koncepcją przypomina grę Angry Birds znaną ze smartfonów. Naszym zadaniem jest niszczenie zamków wroga strzelając ze średniowiecznej balisty.

Zręcznościowe | Kinect | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Wreckateer (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

25lipca2012

Wreckateer to odpowiedź firmy Iron Galaxy na niezwykle popularną grę Angry Birds. Podobnie jak w przeboju na smartfony, tak i tutaj musimy zniszczyć konstrukcje wroga strzelając z katapulty. Tytuł jest dostępny wyłącznie w sieciowej usłudze Xbox Live Arcade. Co więcej, Wreckateer korzysta z wyjątkowych możliwości Kinecta.

Naszym zadaniem jest niszczenie kamiennych zamków opanowanych przez wrogie gobliny. W tym celu korzystamy ze średniowiecznej balisty, której pociski kruszą bramy, mury i wieżyczki nieprzyjacielskich twierdz. Do zniszczenia mamy sześćdziesiąt zamków stojących na tle pocztówkowych krajobrazów. Oglądamy zamki wznoszące się na szczytach skalistych gór, wśród zaśnieżonych wzgórz lub na zielonych równinach. Ukształtowanie terenu, prócz walorów estetycznych, wpływa na trudność w celnym miotaniu pociskami.

Dzięki możliwościom Kinecta balistę obsługujemy wykonując określone ruchy rękoma. Mamy także wpływ na trajektorię wyrzuconego pocisku. Wystarczy przechylić ciało, aby kula zmieniła kurs. Wokół zamków znajdują się też specjalne bonusy, których trafienie skutkuje premię punktową.

Punkty otwierają nam dostęp do pocisków specjalnych, wśród których wyróżniamy pociski eksplodujące, rozszczepiające się w powietrzu i wyposażone w skrzydła, dzięki którym mamy większy wpływ na ich tor lotu.

Oprawa graficzna Wreckateer nie należy do najlepszych. Na pewne wyróżnienie zasługuje zaawansowana fizyka i efektowna destrukcja otoczenia. W zależności od miejsca, w które trafi nasz pocisk, element konstrukcji zawali się w realistyczny sposób pozostawiając za sobą tumany pyłu i kurzu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 2  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Wreckateer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Wreckateer

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live + dodatkowo (X360): Kinect

Konferencja Microsoftu - Halo 4, Splinter Cell: Blacklist, Gears of War: Judgement, Forza Horizon, Call of Duty: Black Ops II
Konferencja Microsoftu - Halo 4, Splinter Cell: Blacklist, Gears of War: Judgement, Forza Horizon, Call of Duty: Black Ops II

wiadomość4 czerwca 2012

Targi E3 w Los Angeles możemy uznać za otwarte. Firma Microsoft jako pierwsza zakończyła konferencję prasową, na której mogliśmy poznać trochę szczegółów na temat nadchodzących gier na Xboksa 360. W naszej relacji znajdziecie streszczenie tego wydarzenia.