Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Thundercats (NDS)
OkładkaThundercats (NDS)

Thundercats NDS

Oparta na podstawie odświeżonej wersji popularnego serialu animowanego z lat osiemdziesiątych zręcznościowa gra akcji 2D, w której głównym celem jest pokonanie zastępów wroga i dobrnięcie do końca kolejnych etapów.

Zręcznościowe | platformówki | seriale animowane | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Thundercats Premiera NDS

30października2012

producent: Aspect Digital Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

W związku z premierą odświeżonej wersji animacji Thundercats, studio Aspect Digital, tworzące nowe tytuły od kilkunastu lat i mające ogromne doświadczenie na polu produkcji na konsole przenośne, przygotowało grę związaną z serialem. Thundercats jest efektowną i nastawioną na walki bronią białą zręcznościówką 2D.

Fabuła opowiada o ataku armii gadów na planetę Thundera, którą zamieszkują humanoidalne koty zwane ThunderCats. Główny bohater, Lion-O, wraz ze swoimi kompanami - Tygrą, Cheetarą, Panthro oraz Wily Katem i Wily Kitem - staje do walki z okrutnym Mumm-Ra i jego wiernymi oddziałami.

Schemat zabawy nie odbiega od kanonu, który zdobył popularność już w latach osiemdziesiątych XX wieku. Kamera ukazuje akcję z perspektywy 2D, a zadaniem gracza jest pokonać kolejne etapy nieustannie biegnąc ku prawej krawędzi ekraniku konsoli. Na drodze graczy stają dziesiątki oponentów, którzy stosują rozmaite techniki i mają swoje mocne oraz słabe strony. Każdy pokonany wróg zostawia bonusy, które odnawiają zdrowie Liona-O lub pozwalają mu ładować specjalny pasek. Po jego napełnieniu możliwe jest wykorzystanie magicznej mocy posiadanych ostrzy. Dodatkowo, heros może przyzywać na pomoc swoich przyjaciół, którzy wspierają go posiadanymi zdolnościami.

Gra jest bardzo blisko związana z serialem Thundercats. Twórcy umieścili w niej znajome fanom animacji melodie i głosy postaci, a przedstawiona historia nawiązuje do tej prezentowanej na ekranach telewizorów.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Thundercats

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.