Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 lutego 2014, 09:01

autor: luckie

Polskie 11 bit studios rozdaje soundtracki ze swoich gier

Polski zespół deweloperski 11 bit udostępnił bezpłatnie soundtracki ze wszystkich swoich gier: serii Anomaly, Sleepwalker’s Journey oraz Funky Smugglers. Muzykę skomponowaną przez Piotra Musiała da się pobrać z oficjalnej strony producenta.

11 bit studios wie, że muzyka i gry mają wspólnych fanów - Polskie 11 bit studios rozdaje soundtracki ze swoich gier - wiadomość - 2014-02-03
11 bit studios wie, że muzyka i gry mają wspólnych fanów

Lubicie słuchać muzyki z filmów i gier na długo po obejrzeniu/przejściu danej produkcji? Jeśli bez zastanowienia odpowiedzieliście twierdząco, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Polski niezależny zespół deweloperski 11 bit studios udostępnił za darmo soundtracki ze wszystkich swoich gier: Anomaly: Warzone Earth, Anomaly: Korea, Anomaly 2, Funky Smugglers i Sleepwalker’s Journey. Pełne albumy muzyczne z wymienionych produkcji da się pobrać bezpłatnie z oficjalnej strony producenta w dwóch formatach: popularnym MP3 oraz bezstratnym FLAC (wyższa jakość dźwięku). W zestawie tym każdy meloman powinien znaleźć coś dla siebie – w zależności, czy preferujecie dynamiczne, pełne napięcia aranżacje z serii Anomaly, kojące melodie ze Sleepwalker's Journey czy funkowe piosenki z Funky Smugglers.

  1. Pobierz soundtracki z gier 11 bit studios

Warto sięgnąć po ścieżkę dźwiękową z polecanych produkcji, nawet jeśli nie graliście w żadną z nich. Za skomponowanie muzyki w grach 11 bit studios odpowiedzialny jest znany polski kompozytor Piotr Musiał. Ma on na swoim koncie również takie tytuły, jak Bulletstorm (orkiestracja), Grimlands, Wiedźmin (orkiestracja i aranżacja przygotowane na festiwal muzyki filmowej w Krakowie w 2011 roku) i nie tylko. Przygotował on również ścieżkę dźwiekową do kilku filmów (m.in. Obyczaj, 180 stopni czy Dawno temu w Iłży). O swojej współpracy z 11 bit studios powiedział:

To, co naprawdę lubię w pracy z ekipą 11 bit studios, to wyzwania muzyczne, którymi cały czas mnie karmią. Nasza współpraca zaczęła się od pracy nad serią Anomaly, w której pojawiają się hybrydy syntetyczno-orkiestralne, pełne dynamiki i szalonych dźwięków elektronicznych, muzyka etniczna oraz bębny. Sleepwalker's Journey potrzebowało spokojnej kołysanki z pianinem, czelestą i dzwonkami. Najwięcej radochy miałem z pracy nad Funky Smugglers. Sam fakt, że efektem końcowym był mini album z wokalem był dla mnie zaskoczeniem.

Fanów gier od 11 bit studios powinna zaciekawić kolejna wypowiedź kompozytora:

Chciałbym móc powiedzieć, że pracujemy nad całkowicie nową grą, która będzie w pełni różnić się muzycznie od wcześniejszych projektów i że jest na co czekać, ale wiecie jak to jest - pełna poufność!

Czyżby polska ekipa szykowała kolejną produkcję? Kto miał okazję zagrać w tytuły od 11 bit studios wie, że oferują one nie tylko dobrą muzykę, lecz także ciekawy gameplay. Czekamy na oficjalną zapowiedź!

  1. Strona internetowa 11 bit studios
  2. Strona internetowa kompozytora Piotra Musiała