Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2014, 10:00

autor: Sarge

Dark Souls II zadebiutuje na PC dopiero pod koniec maja?

Nie od dziś wiadomo, że Dark Souls II na PC ukaże się nieco później niż na konsolach. Z karty produktu w sklepie internetowym Amazon wynika, że nastąpi to dopiero pod koniec maja. Informacja nie została jednak potwierdzona przez wydawcę i z pewnych przyczyn wydaje się mało prawdopodobna.

Z oferty serwisu internetowego Amazon wynika, że pecetowa wersja gry Dark Souls II zadebiutuje na rynku 31 maja bieżącego roku. Studio From Software już wcześniej zapowiadało, że komputerowa edycja ukaże się nieco później od konsolowych, które trafią do sprzedaży 14 marca w Europie. Informacje sklepu Amazon jak dotąd nie zostały potwierdzone przez wydawcę, więc nie należy ich traktować za oficjalne. Tym bardziej, że 31 maja wypada w sobotę, a bardzo rzadko zdarza się, by jakiekolwiek gry miały swoją premierę w weekend (wyjątkiem są niektóre produkcje firmy Nintendo). Może się więc okazać, że Amazon podał tylko termin orientacyjny, który zmieni się po oficjalnym ogłoszeniu od dewelopera lub wydawcy.

Dark Souls II w pierwszej kolejności zadebiutuje na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 - Dark Souls II zadebiutuje na PC dopiero pod koniec maja? - wiadomość - 2014-02-03
Dark Souls II w pierwszej kolejności zadebiutuje na PlayStation 3 oraz Xboksie 360

Gdyby potwierdził się przynajmniej miesiąc debiutu pecetowej wersji Dark Souls II, to z pewnością nie byłyby zbyt dobre informacje dla posiadaczy komputerów osobistych. Z dotychczasowego stanowiska dewelopera wynikało, że gra ukaże się na PC jeszcze w marcu, tyle że kilka lub kilkanaście dni później niż na konsolach. Być może jednak istnieje zagrożenie, że opóźnienie będzie trochę większe.

Dark Souls II to kolejna odsłona wymagającej serii mrocznych gier RPG akcji, które zasłynęły ze swojego wysokiego, a zarazem świetnie zbalansowanego poziomu trudności. Produkcja studia From Software zadebiutuje 14 marca w Europie na PlayStation 3 i Xboksie 360 oraz w późniejszym terminie na PC. Twórcy obiecują, że (w przeciwieństwie do pierwszej części) pecetowa wersja gry będzie możliwie jak najbardziej dopracowana pod względem technicznym i zostanie wzbogacona o sporo opcji konfiguracyjnych.