Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2013, 10:03

autor: Draug

Dark Souls II – dokładna data premiery, edycja kolekcjonerska i inne nowości

Nastąpił wysyp nowości w temacie gry Dark Souls II. Dowiedzieliśmy się, że tytuł zadebiutuje 14 marca w Europie (termin dotyczy wersji konsolowych), a także poznaliśmy zawartość edycji specjalnej i kolekcjonerskiej. Otrzymaliśmy też nowy zwiastun i paczkę screenów.

Przy okazji rozpoczynających się dziś targów Tokyo Game Show ujawniono znaczną ilość nowych informacji i materiałów odnośnie gry Dark Souls II. Poznaliśmy dokładną datę premiery tytułu, a także zawartość edycji specjalnej i kolekcjonerskiej. Ponadto pokazano nowy zwiastun i pokaźny pakiet świeżych screenshotów.

Czym jest frustracja i satysfakcja przy przechodzeniu gry, dowiemy się na nowo 14 marca 2014 roku. - Dark Souls II – dokładna data premiery, edycja kolekcjonerska i inne nowości - wiadomość - 2013-09-19
Czym jest frustracja i satysfakcja przy przechodzeniu gry, dowiemy się na nowo 14 marca 2014 roku.

Termin wydania

Europejski debiut produkcji zaplanowano na 14 marca (w Japonii ukaże się ona jeden, a w Ameryce Północnej trzy dni wcześniej). Termin ten dotyczy jednak wyłącznie wersji konsolowych (na Xboksa 360 i PlayStation 3) – edycja pecetowa ukaże się nieco później, choć datą jej wydania wciąż pozostaje marzec 2014 roku. Jest to spowodowane trwającymi wciąż, intensywnymi pracami nad optymalizacją gry pod „blaszaki” i dodaniem do niej opcji konfiguracyjnych.

Niebiescy biją się z czerwonymi - zgodnie z odwiecznym kanonem gier. - Dark Souls II – dokładna data premiery, edycja kolekcjonerska i inne nowości - wiadomość - 2013-09-19
Niebiescy biją się z czerwonymi - zgodnie z odwiecznym kanonem gier.

Edycje specjalna i kolekcjonerska

Oprócz podstawowego wydania, Dark Souls II otrzyma również dwie wyjątkowe edycje, udostępnione w ograniczonym nakładzie.

Pierwsza z nich została nazwana Black Armour Edition, a w jej skład, poza samą grą, wejdzie płyta CD ze ścieżką dźwiękową. Całość zostanie zapakowana w metalowe pudełko. Wersję tę otrzyma każdy, kto złoży zamówienie przedpremierowe na omawiany tytuł. Jeśli nakład nie zostanie wyczerpany w ten sposób, pozostałe jej egzemplarze będzie można kupić również później.

Rzecz jasna, zawartość edycji kolekcjonerskiej przedstawia się znacznie bardziej imponująco:

  • Kolekcjonerskie metalowe pudełko;
  • Gra Dark Souls II w edycji Black Armour;
  • Płyta CD ze ścieżką dźwiękową;
  • Artbook w twardej oprawie;
  • Płócienna mapa świata gry;
  • Figurka rycerza o wysokości 30 cm i masie ok. 400 g.

Na tę chwilę nie znamy jeszcze ceny edycji kolekcjonerskiej. Nie wiemy też, czy obie wymienione wersje będą dostępne w Polsce.

Wizualizacja edycji kolekcjonerskiej Dark Souls II. - Dark Souls II – dokładna data premiery, edycja kolekcjonerska i inne nowości - wiadomość - 2013-09-19
Wizualizacja edycji kolekcjonerskiej Dark Souls II.

Wszystkie nowe obrazki znajdziecie w galerii Dark Souls II. Z kolei zwiastun, jak już zapewne spostrzegliście, możecie obejrzeć z poziomu tej wiadomości – został on umieszczony na samym początku.

Warto przypomnieć z tego miejsca, że jeszcze przed premierą omawianej produkcji będziemy mieli możliwość wypróbowania jej w beta testach. Póki co ruszyły zapisy dla wersji na PlayStation 3 – więcej na ten temat dowiecie się z naszego poprzedniego newsa.

Aura i krajobraz raczej nie zachęcają do przechadzki. Chyba że z małym arsenałem. - Dark Souls II – dokładna data premiery, edycja kolekcjonerska i inne nowości - wiadomość - 2013-09-19
Aura i krajobraz raczej nie zachęcają do przechadzki. Chyba że z małym arsenałem.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dark Souls II

Dark Souls II