Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Grimlands (PC)

Grimlands PC

Grimlands to MMO osadzone w postapokaliptycznych klimatach. Akcja toczy w świecie zniszczonym przez potężne trzęsienia ziemi. Mechanika rozgrywki łączy aspekty RPG ze zręcznościowym systemem walki wzorowanym na strzelankach.

Akcji | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Grimlands (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grimlands to post-apokaliptyczna gra MMORPG z silnymi elementami zręcznościowymi stworzona przez zespół Drago Entertainment. Gra korzysta z modelu darmowego uzupełnionego dobrowolnymi mikropłatnościami.

Autorzy oferują pesymistyczną wizję przyszłości. Akcja toczy dwadzieścia lat po tym, jak powierzchnię naszej planety zrujnowały niesłychanie potężne trzęsienia ziemi. Większość miast legła w gruzach, a tych kilka, które uniknęły tego losu pogrążyło się w nieustających walkach pomiędzy ocalałymi. Świat Grimlands jest wyjątkowo niebezpiecznym miejscem, zamieszkałym przez rzesze rzezimieszków, mutantów i psychopatów. Dlatego głównym zadaniem graczy jest po prostu przeżycie, a dopiero potem zajmowanie się rozwojem własnego bohatera.

Autorzy zadbali o rozległy i podlegający ciągłym zmianom świat, który pełen jest ciekawych miejsc do zwiedzenia oraz emocjonujących zadań do wykonania. Jeśli chodzi o mechanikę zabawy, to gra stanowi połączenie trzecioosobowej strzelanki z elementami roleplaying. Przed rozpoczęciem przygód tworzymy postać i określamy jej punktowe charakterystyki, ale w trakcie walk równie ważna jak umiejętności bohatera jest nasza własna zręczność. Grę dodatkowo uatrakcyjnia ciekawy system rzemiosła, pozwalający na tworzenie nowych przedmiotów.

Nie jesteśmy zresztą ograniczeni do walk jedynie z kontrolowanymi przez komputer wrogami. Grimlands pozwala bowiem, dzięki rozbudowanym funkcjom PvP, również na starcia z innymi graczami. Wirtualny świat jest całkiem rozległy, wiec by ułatwić nam jego zwiedzanie twórcy przygotowali spory wybór różnorodnych pojazdów. Co ciekawe, istotną częścią zabawy jest modyfikowanie i ulepszanie naszych maszyn.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 6.8 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Grimlands

odpowiednia dla każdego wieku

Przegląd MMO (26/04/2013) - m.in. Camelot Unchained, Guild Wars 2, Lineage II i The Elder Scrolls Online
Przegląd MMO (26/04/2013) - m.in. Camelot Unchained, Guild Wars 2, Lineage II i The Elder Scrolls Online

wiadomość26 kwietnia 2013

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. szanse Kickstartera Camelot Unchained, kolejną aktualizację do Guild Wars 2, premierę polskiej wersji Lineage II oraz najnowsze informacje na temat The Elder Scrolls Online.

Grimlands z porażką na Kickstarterze, ale ciągle z szansą na powstanie
Grimlands z porażką na Kickstarterze, ale ciągle z szansą na powstanie

wiadomość24 kwietnia 2013

Grimlands przegrało walkę o przetrwanie na Kickstarterze. Twórcom udało się zebrać zaledwie mały procent kwoty potrzebnej na ukończenie produkcji. Mimo to gra MMO tworzona przez polskie studio Drago Entertainment ma ciągle szanse na powstanie.

Przegląd MMO (12/04/2013) - m.in. Guild Wars 2, World of Warcraft, Grimlands i Camelot Unchained
Przegląd MMO (12/04/2013) - m.in. Guild Wars 2, World of Warcraft, Grimlands i Camelot Unchained

wiadomość12 kwietnia 2013

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kolejne aktualizacje Guild Wars 2 i World of Warcraft oraz analizujemy akcje kickstarterowe Grimlands i Camelot Unchained.

Grimlands walczy o wsparcie na Kickstarterze – polskie MMO powstanie za 650 tysięcy dolarów
Grimlands walczy o wsparcie na Kickstarterze – polskie MMO powstanie za 650 tysięcy dolarów

wiadomość9 kwietnia 2013

Grimlands walczy o życie na Kickstarterze. Polskie studio Drago Entertainment rozpoczęło zbiórkę społecznościową, aby dokończyć swoją postapokaliptyczną strzelankę MMO. Tytuł powstaje od pięciu lat i ostatnio przechodzi trudne chwile, bo stracił wsparcie wydawcy.

Wieści ze świata (Marvel Heroes, Grimlands) 25/3/13
Wieści ze świata (Marvel Heroes, Grimlands) 25/3/13

wiadomość25 marca 2013

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Marvel Heroes, a także przerwanych pracach nad grą Grimlands. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.