Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOSPC
Okładka Anomaly: Korea (AND)
OkładkaAnomaly: Korea (AND)

Anomaly: Korea

Kontynuacja zapoczątkowanego przez warszawskie 11bit Studios cyklu futurystycznych strategii tower offense.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense | polskie

Anomaly: Korea Premiera

20gru2012

iOS

25gru2012

AND

15maj2013

PC

Anomaly: Korea to druga, po Anomaly: Warzone Earth, gra z utrzymanego w konwencji science-fiction cyklu strategii czasu rzeczywistego (RTS). Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, produkcją tytułu zajęło się warszawskie studio 11-bit.

Akcja Anomaly: Korea osadzona została po wydarzeniach znanych z Anomaly: Warzone Earth. Finałowa bitwa w Tokio zmusiła kosmitów do odwrotu. Niestety, radość ze zwycięstwa nie trwała długo. Obcy ponownie przypuścili zmasowany atak na Ziemię, a ich celem stał się Półwysep Koreański. Gracz ponownie wciela się w rolę dowódcy sił wojskowych skierowanych do anomalii z zadaniem zniszczenia maszyn i fortyfikacji wroga.

Mechanika rozgrywki stanowi kalkę rozwiązań zastosowanych w Anomaly: Warzone Earth. Gra bazuje na „odwróconych” zasadach popularnych strategi typu tower defense (stąd forsowany przez twórców termin „tower offense”). Zadaniem gracza jest przedrzeć się przez linie obrony wroga. Wymaga to przede wszystkim zaplanowania odpowiedniej trasy ataku, produkcji jednostek pozwalających na unieszkodliwienie formacji defensywnych, wznoszenia potrzebnych budynków, a także bieżącego reagowania na wydarzenia dziejące się na planszy.

Zmiany wprowadzone w Anomaly: Korea to - poza całkowicie nowym zestawem map - dodatkowe rodzaje jednostek. Gracz ma do swojej dyspozycji m.in. czołg Horangi, który dysponuje pociskami o dużej sile niszczenia. Z kolei po stronie obcych pojawiły się np. wieżyczki z miotaczami ognia.

Standardowy poziom trudności rozgrywki nie należy do przesadnie wysokich - wyjątkiem jest ostatnia misja, która może być sporym wyzwaniem nawet dla doświadczonych strategów. Hardcorowi gracze mogą natomiast spróbować swoich sił w trybie zabawy Art Of War, składającym się z kilku wyjątkowo trudnych zadań.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Anomaly: Korea: 12+

Anomaly: Korea Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna NVIDIA GeForce 7600 (lub wydajniejsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
AND
iOS