Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWiiUPSVSwitchPCWPANDiOS
Okładka Frederic: The Resurrection of Music (WiiU)

Frederic: The Resurrection of Music

Fryderyk: Muzyczne Odrodzenie

Frederic: The Resurection of Music to gra muzyczna, wyprodukowana przez polskie studio Forever Entertainment. Gracz wciela się w rolę przywróconego do życia kompozytora, który musi zmierzyć się z dziewięcioma osobowościami świata muzyki, by udowodnić swoją wyższość.

Towarzyskie | rytmiczne | humorystyczne | muzyczne | polskie

Okładka Frederic: The Resurrection of Music (WiiU)

data premiery gry:

19sty2012

iOS

3lip2012

PC

3paź2012

PSV

19lut2013

AND

10lut2014

WP

31lip2014

WiiU

21gru2017

Switch

Fryderyk: Muzyczne Odrodzenie to podjęta przez zespół deweloperski gdyńskiej spółki Forever Entertainment próba przybliżenia graczom twórczości najsłynniejszego polskiego kompozytora.

Fabuła

Akcja gry toczy się współcześnie. Spoczywający w pokoju Fryderyk Chopin niespodziewanie budzi się do życia. XVIII-wieczny kompozytor z trudem odnajduje się we współczesnym świecie, ale jego powrót nie pozostaje niezauważony. Wielu muzyków pragnie stanąć z nim w szranki. Chopin, którego poczynaniami kieruje gracz, musi udowodnić swoją wielkość, a przy okazji dowiedzieć się kto i w jakim celu przywołał go z zaświatów...

Mechanika

Mechanika rozgrywki w dużym stopniu przypomina rozwiązania znane chociażby z serii Guitar Hero. Umiejętność gry na instrumentach muzycznych nie jest wymagana. Pierwszorzędną rolę odgrywa za to wyczucie rytmu. Gracz ma za zadaniem przyciskać klawisze wirtualnej klawiatury odpowiednio do sekwencji nut opadających z góry ekranu. W przypadku pomyłek powstaje fałsz, który działa na korzyść rywala.

W trakcie zabawy gracz musi sprostać dziewięciu przeciwnikom reprezentującym różne gatunki muzyki współczesnej (m.in. hip-hop, country i muzykę elektroniczną). Kanwą pojedynków są słynne kompozycje Fryderyka Chopina w nietypowych, nowoczesnych aranżacjach.

Kwestie techniczne

Twórcy Fryderyk: Muzyczne Odrodzenie położyli duży nacisk nie tylko na walory dźwiękowe gry, ale także atrakcyjny przekaz wizualny. Dwuwymiarowa oprawa graficzna stylizowana jest na interaktywny komiks ze sporą ilością animowanych fragmentów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Frederic: The Resurrection of Music

Wymagania wiekowe Frederic: The Resurrection of Music

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Fryderyk: Muzyczne Odrodzenie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 1.9 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Mobile
Promocje mobilne na weekend 19–20 lipca (m.in. Anomaly 2, seria Frederic, Mirror’s Edge)
Promocje mobilne na weekend 19–20 lipca (m.in. Anomaly 2, seria Frederic, Mirror’s Edge)

wiadomość19 lipca 2014

Prezentujemy kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Anomaly 2, Frederic – Evil Strikes Back, Mirror’s Edge, Frozen Synapse oraz Breach & Clear.

PC
PSV
WiiU
WP
AND
iOS
Switch