Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePSV
Okładka DJMAX Technika Tune (PSV)
OkładkaDJMAX Technika Tune (PSV)

DJMAX Technika Tune PSV

Gra muzyczno-zręcznościowa, w której zadaniem graczy jest jak najszybsze i najdokładniejsze wybieranie przycisków, wyświetlanych na ekranie w rytm odtwarzanej w tle muzyki. Sterowanie w tytule oparte zostało w całości na ekranach dotykowych konsoli.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DJMAX Technika Tune Premiera PSV

20września2012

producent: Pentavision wydawca: Pentavision Global Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

DJMAX Technika Tune to kolejna odsłona cyklu gier muzyczno-zręcznościowych, w których gracze testują swoje wyczucie rytmu. Seria DJMAX narodziła się w połowie lat 2000 i do tej pory jej kolejne części ukazywały się z powodzeniem na konsoli PSP, urządzeniach mobilnych oraz w salonach arcade. Technika Tune jest pierwszą grą z cyklu, która zawitała na konsolę PS Vita. Tytuł przygotowało koreańskie studio Pentavison, które poza DJMAX w swoim katalogu ma jeszcze multiplayerowego shootera S4 League.

Podobnie jak w przypadku innych gier zręcznościowych z gatunku, takich jak Project DIVA, gracze muszą jak najszybciej wybierać wyświetlane na ekranie przyciski w rytm odtwarzanej w tle muzyki. Twórcy oddali do dyspozycji graczy kilkadziesiąt utworów przygotowanych przez koreańskich wykonawców praktycznie nieznanych na Zachodzie. Wśród propozycji znajdziemy, między innymi, popowe piosenki girlsbandu KARA, rockowe ballady oraz elektroniczne kompozycje. Warto zaznaczyć, że wszystkie z nich posiadają własne unikalne klipy wideo odtwarzane w trakcie zabawy. Część z nich stanowią animacje, cześć natomiast autentyczne wideoklipy poszczególnych artystów.

Gameplay w całości opiera się na wykorzystaniu ekranów dotykowych PS Vity. W trakcie odtwarzania piosenki ekran jest podzielony na dwa paski, na każdym z nich pojawiają się przyciski oraz przesuwająca się z jednego końca na drugi kreska. Gdy dotrze ona do danego przycisku mamy tylko moment, by go aktywować. Jeżeli dopasujemy się do rytmu utworu ładujemy specjalny bonusowy wskaźniki, który po osiągnięciu maksimum zapewnia nam mnożnik punktowy. Dodatkowo możemy także uatrakcyjnić zabawę włączając obsługę tylnego ekranu dotykowego konsoli. Jeżeli to zrobimy w czasie zabawy pojawią się nowe przyciski, aktywowane jedynie za jego pomocą, znacząco zwiększające i tak wysoki poziom trudności.

Gra posiada cztery tryby rozgrywki, w których możemy, między innymi, sprawdzić się w zestawach czterech dobieranych losowo utworów. Deweloper wprowadził też opcję pozwalającą na zdobywanie punktów doświadczenia, otrzymywanych w nagrodę za styl oraz sukcesywne przechodzenie kolejnych piosenek, które odblokowują różnego rodzaju bonusy w profilu gracza. Mowa tu np. o skórkach, zmieniających wygląd interfejsu, a także dostępie do galerii ilustracji oraz klipów wideo.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe DJMAX Technika Tune: Odpowiednia dla każdego wieku.