Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPSVPS4Switch
Okładka Superbeat: Xonic (XONE)
OkładkaSuperbeat: Xonic (XONE)

Superbeat: Xonic

Zręcznościowa gra muzyczna. Za produkcję Superbeat: Xonic odpowiadają byli twórcy lubianej serii DJMax, od 2014 roku pracujący w nowym studiu Nurijoy. Zabawa w Superbeat Xonic polega na stukaniu w przesuwające się po ekranie dyski w odpowiednim momencie.

Zręcznościowe | rytmiczne | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Superbeat: Xonic Premiera

22paź2015

PSV

6cze2017

PS4

7cze2017

XONE

3paź2017

Switch

Gry podobne do Superbeat: Xonic

Sayonara Wild Hearts

Superbeat: Xonic to klasyczna, intensywna zręcznościowa gra muzyczno-rytmiczna. Za stworzenie tytułu odpowiadają weterani gatunku ze studia Nurijoy, którzy pracowali wcześniej dla nieistniejącego już koreańskiego Pentavision, przez wiele lat tworzącego kolejne odsłony popularnej wśród fanów gatunku serii DJMax. Twórcy zaczęli działalność pod nowym szyldem w 2014 roku, pracując nad grami dla salonów arcade. Superbeat: Xonic jest ich konsolowym debiutem. Produkcja oryginalnie trafiła na PlayStation Vitę, potem doczekała się kilku portów (nieróżniących się znacząco od pierwotnej wersji).

Mechanika

Model rozgrywki opiera się na wcześniejszej produkcji Nurijoy zatytułowanej Beatcraft Cyclon, która cieszyła się popularnością w azjatyckich salonach arcade. Tytuł wykorzystuje do sterowania ekran dotykowy (PlayStation Vita, Nintendo Switch) lub standardowy kontroler. Rozpoczynając grę wybieramy jeden spośród kilku trybów zabawy, a także odpowiadające nam utwory muzyczne. Podczas rozgrywki z centrum ekranu przesuwają się przyciski, które musimy dotknąć gdy znajdują się one na specjalnych polach na prawym i lewym brzegu ekranu. W zależności od kolorów i kształtów przycisków, niektóre z nich także przytrzymujemy lub przesuwamy w oznaczonym kierunku.

Twórcy wprowadzili kilka poziomów trudności, kompleksowy system punktowy, w którym liczą się wykonywane kombosy oraz szybkość, zręczność i dokładność graczy. Za każdą udaną i zaliczoną piosenkę otrzymujemy punkty doświadczenia. Awansując nasz profil odblokowujemy dodatkowe bonusy zmieniające np. przebieg rozgrywki i ułatwiające zabawę. Gra posiada międzynarodowy ranking najlepszych graczy, dzięki któremu możemy porównać nasze osiągnięcia z osobami z całego świata.

Kwestie techniczne

Gra oferuje kilkadziesiąt utworów muzycznych, stworzonych przez koreańskich, japońskich oraz zachodnich wykonawców i DJ-ów. Mamy tutaj do czynienia z typowym popem, jak i różnymi gatunkami szeroko rozumianej elektroniki i rocka. W przeciwieństwie do serii DJMax, w trakcie rozgrywki na ekranie nie wyświetlane są teledyski czy wideoklipy przypisane do każdej piosenki.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Superbeat: Xonic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
PSV
PS4
XONE
Switch