Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2012, 09:00

autor: Sarge

EA Gothenburg pracuje nad serią Need for Speed na nową generację konsol?

Wszystko wskazuje na to, że studio EA Gothenburg pracuje nad jedną z nowych gier z serii Need for Speed. Tak wynika ze świeżo opublikowanych ogłoszeń o pracę, w których czytamy, że deweloper „tworzy nową generację gier działających na silniku Frostbite 2”.

Firma Electronic Arts zatrudni nowych pracowników w stosunkowo młodym, szwedzkim studiu EA Gothenburg, zlokalizowanym w Goteborgu. Z treści opublikowanej na oficjalnej stronie wynika, że rekrutowany zespół będzie pracował nad nową grą z serii Need for Speed.

Opisy poszczególnych stanowisk mówią o tym, że zespół EA Gothenburg koncentruje się na „tworzeniu nowej generacji gier działających na silniku Frostbite 2”. Może to oznaczać, że kolejna część serii Need for Speed oprócz pecetów ukaże się także na następcach PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

EA Gothenburg pracuje nad serią Need for Speed na nową generację konsol? - ilustracja #1
Czy po Need for Speed: Most Wanted seria przeniesie się na konsole nowej generacji?

Nie do końca wiadomo, jak włączenie nowego dewelopera do prac nad marką Need for Speed wpłynie na jej rozwój. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z sytuacją, kiedy kolejne odsłony były przygotowywane przez studia Criterion Games (Need for Speed: Most Wanted) oraz Black Box (Need for Speed: The Run). Trudno powiedzieć, czy teraz będziemy mieli do czynienia z trzema zespołami pracującymi nad serią. Bardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że EA Gothenburg zastąpi w tej roli studio Black Box, które odpowiada za niezbyt udanego Need for Speed: The Run.

W tej chwili fani cyklu czekają na premierę gry Need for Speed: Most Wanted, która zadebiutuje w Europie 1 listopada bieżącego roku na PC, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PlayStation Vita. Za przygotowanie tej odsłony odpowiedzialne jest studio Criterion Games, mające na swoim koncie m.in. Need for Speed: Hot Pursuit, ale także cykl Burnout. Need for Speed: Most Wanted to bezpośrednia kontynuacja produkcji z 2005 roku o tym samym tytule.