Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSVPS3
Okładka Everybody's Golf (2011) (PSV)

Everybody's Golf (2011)

Everybody's Golf

Everybody's Golf to zręcznościowa symulacja golfa, w której największe znaczenie ma dobra zabawa i widowiskowość wyczynów na polu golfowym.

Sportowe | TPP | golf | multiplayer | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Everybody's Golf (2011) (PSV)

data premiery gry:

17gru2011

PSV

22lis2012

PS3

Początki serii Hot Shots Golf sięgają czasów konsoli PlayStation. Już przy powstawaniu pierwszej części, jej twórcom nie zależało na konkurowaniu z profesjonalnymi grami golfowymi, dlatego zdecydowali się na wprowadzenie wyróżniającej się kreskówkowej grafiki i sporej dawki humoru. Pomimo niepoważnego wyglądu, użyli jednak dosyć dobrego silnika fizycznego odwzorowującego zachowanie piłki i golfistów, który zapewniał satysfakcjonującą zabawę nie tylko dla niedzielnych graczy. Przez lata, kolejnym odsłonom cyklu udało się zdobyć rzesze oddanych fanów na całym świecie. Hot Shots Golf: World Invitationalto kolejna drobna ewolucja serii, która zachowuje większość cech charakteryzujących jej poprzedników.

Podstawową nowością w serii jest zaimplementowanie obsługi ekranu dotykowego PS Vity. Dzięki niemu możemy wskazać miejsce w którym ma wylądować uderzana przez nas piłka oraz sterować ruchami naszego golfisty.

Poza standardowym, gra obsługuje też asynchroniczny tryb multiplayer, w którym dwójka graczy nie musi równocześnie przebywać w sieci. Tytuł rejestruje nasze ruchy, a potem przesyła je przeciwnikowi. Gra wspiera także obsługę tablic wyników pozwalających porównać swoje osiągnięcia z najlepszymi wirtualnymi golfistami.

Jeżeli chodzi o grafikę, gra prezentuje się nawet lepiej niż jej poprzednicy wydani na PlayStation 3. Dzięki większej rozdzielczości ekranu i zwiększonej mocy obliczeniowej Vity, graficy przy modelowaniu postaci i otocznia mogli użyć znacznie większej liczby polygonów, co przełożyło się na pełen detali i żywych barw obraz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: brak danych  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 150 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Everybody's Golf (2011)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Mało okazałe wyniki sprzedaży gier na PS Vita w Japonii. Final Fantasy XIII-2 liderem
Mało okazałe wyniki sprzedaży gier na PS Vita w Japonii. Final Fantasy XIII-2 liderem

wiadomość22 grudnia 2011

Poznaliśmy wyniki sprzedaży gier i konsol w Japonii z zeszłego tygodnia. Najpopularniejszą produkcją jest Final Fantasy XIII-2, która zdynstansowała inne pozycje - również tytuły startowe na PlayStation Vita, które poradziły sobie poniżej oczekiwań.

Everybody's Golf oraz Uncharted: Golden Abyss najpopularniejszymi grami w Japonii na PlayStation Vita
Everybody's Golf oraz Uncharted: Golden Abyss najpopularniejszymi grami w Japonii na PlayStation Vita

wiadomość21 grudnia 2011

Wiceprezes firmy Sony Computer Entertainment ujawnił dwie najczęściej zamawiane przedpremierowo gry na PlayStation Vita. Są nimi Everybody's Golf oraz Uncharted: Golden Abyss.

PSV
PS3