Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2011, 10:40

autor: Sarge

Everybody's Golf oraz Uncharted: Golden Abyss najpopularniejszymi grami w Japonii na PlayStation Vita

Wiceprezes firmy Sony Computer Entertainment ujawnił dwie najczęściej zamawiane przedpremierowo gry na PlayStation Vita. Są nimi Everybody's Golf oraz Uncharted: Golden Abyss.

Shuhei Yoshida z firmy Sony ujawnił w wywiadzie dla europejskiego bloga PlayStation, że dwiema najbardziej popularnymi grami w momencie japońskiego startu PlayStation Vita były Uncharted: Golden Abyss oraz Everybody’s Golf, w Stanach Zjednoczonych znany pod nazwą Hot Shots Golf.

Wiceprezes Sony Computer Entertainment potwierdził, że najczęściej zamawianą przedpremierowo produkcją na PlayStation Vita było Everybody’s Golf. Dzieło studia Clap Hanz wyprzedziło grę Uncharted: Golden Abyss, co może zdziwić zachodnich graczy. Należy jednak pamiętać, że upodobania Japończyków są nieco inne, a druga pozycja typowo amerykańskiego tytułu i tak jest bardzo dobrym wynikiem.

Everybody's Golf oraz Uncharted: Golden Abyss najpopularniejszymi grami w Japonii na PlayStation Vita - ilustracja #1
Everybody’s Golf

Niestety, nie podano dokładnych wyników sprzedaży obu produkcji. Serwis Eurogamer donosi, że takowych powinniśmy doczekać się jeszcze dzisiaj. W środy otrzymujemy bowiem cotygodniowe notowania najlepiej sprzedających się gier w Japonii. Dowiemy się zatem również, jak poradziły sobie pozostałe tytuły startowe na PlayStation Vita.

Wczoraj poznaliśmy oficjalne wyniki sprzedaży samej konsoli, która w premierowy weekend została zakupiona przez 371 326 graczy. Oznacza to, że sprzęt wciąż można znaleźć na półkach (przygotowano ok. 700 tysięcy sztuk) – w przeciwieństwie do kart pamięci, których modele o pojemności 16 GB i 32 GB chwilowo nie są już dostępne w ofertach japońskich sklepów.

PlayStation Vita zadebiutuje w Polsce 22 lutego 2012 roku w cenie 999 złotych za wersję podstawową lub 1199 złotych za edycję z wbudowanym modułem 3G (dane nieoficjalne). Konsola ukaże się w naszym kraju tego samego dnia, co w Stanach Zjednoczonych i pozostałych europejskich krajach.