Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONESwitch
Okładka Mutant Year Zero: Seed of Evil (PC)

Mutant Year Zero: Seed of Evil

Seed of Evil to pierwsze rozszerzenie do taktycznej gry RPG - Mutant Year Zero: Rode to Eden, w której kierujemy losami mutantów w postapokaliptycznym świecie. Za produkcję obu tytułów odpowiada studio The Bearded Ladies.

To jest dodatek do gry Mutant Year Zero: Road to Eden.

Strategiczne | turowe | skradanki | postapokalipsa | elementy RPG | elementy przygodowe

Okładka Mutant Year Zero: Seed of Evil (PC)

data premiery gry:

30lip2019za 14dni

PC PS4 Switch XONE

Seed of Evil to pierwsze rozszerzenie do gry Mutant Year Zero, stanowiące jej bezpośrednią kontynuację. Ponownie pokierujemy losami znanych nam mutantów, przed którymi nowe tajemnice do rozwiązania, przeciwnicy do pokonania i lokacje do zwiedzenia. Za grę odpowiada studio The Bearded Ladies.

Fabuła

Akcja Seed of Evil rozgrywa się bezpośrednio po zdarzeniach z pierwszej części. Dowiemy się, jak Szperacze poradzili sobie z wiedzą uzyskaną na sam koniec gry i jaki miała ona na nich wpływ. Teraz jednak przed Duksem, Borminem, Selmą i innymi kolejna zagadka do rozwiązania, dotycząca tajemniczych korzeni oplatających Arkę, ich bazę-matkę. Zwłaszcza że te zagrażają życiu mieszkańców Arki i żyjącym w okolicy Ghulom, zmieniając ich nie do poznania. Na naszych barkach spoczywa odkrycie, co kryje się za tą specyficzną roślinnością i znalezienie sposobu na powstrzymanie jej negatywnych działań.

Mechanika

Jądro rozgrywki w Seed of Evil nie uległo zmianie. Wciąż eksplorujemy rozmaite lokacje, zbierając porozrzucane po nich przedmioty, za które możemy potem ulepszyć nasz sprzęt (poprzez podrasowanie jego części bądź wymienienie go na nowy), walczymy w potyczkach turowych z potworami oraz szalonymi osobnikami napotkanymi na naszej drodze.

Dodatek daje nam opcję dołączenia nowego Szperacza do naszej drużyny. Jest nim doświadczony Wielki Khan, który na skutek mutacji przybrał wygląd łosia. Preferuje on samotny tryb życia i ma wprawę w poruszaniu się po Strefie. Posiada unikalne mutacje w postaci Łupnięcia w Ziemię i Ognistego Rzygu, a ponadto specjalizuje się w trafieniach krytycznych. Wszystko to sprawia, że jest bohaterem idealnym do potyczek grupowych.

Nowe ulepszenia czekają na znanych z podstawowej wersji gry Szperaczy. Przykładowo, mamy możliwość ulepszenia zdolności Duksa ze Skrzydeł Ćmy do Skrzydeł Snajpera, które nie mają kary do zasięgu. Możemy także polepszyć zdolność Trupojada, dzięki której zjadając truchła poległych przeciwników, przywracamy punkty życia kosztem punktów akcji. Teraz jednak zdolność ta może ewoluować w Trupożera, dzięki czemu leczenie utraconych punktów życia obędzie się bez straty punktów akcji. Takich zdolności w grze jest o wiele więcej.

W grze zwiedzamy rozmaite lokacje. Wrócimy do dobrze znanych, takich jak Włócznia Niebios i Morscy Tytani, które od czasu naszej ostatniej wizyty pełne są znacznie potężniejszych Ghuli i policyjnych botów. Przed nami jednak zupełnie nowe lokacje, takie jak Sala Elektrycznych Trumien i Mauzoleum Przedmieścia. Napotkamy tam nowy rodzaj przeciwników, którzy wymagają od nas wykorzystania nietypowej taktyki.

Kwestie techniczne

Mutant Year Zero: Seed of Evil niezmiennie ukazuje postapokaliptyczny obraz, który łagodzony jest czarnym humorem docinających sobie nawzajem Szperaczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Mutant Year Zero: Seed of Evil

Wymagania wiekowe Mutant Year Zero: Seed of Evil

16+

Wymagania sprzętowe Mutant Year Zero: Seed of Evil

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-6700K 4.0 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-760 2.8 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 580 / 2 GB Radeon HD 7870 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

9 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

komandor_Tarkin

Bajuj

Metaverse

Lolka94

PC
PS4
Switch
XONE