Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONESwitch
Okładka Mutant Year Zero: Seed of Evil (PC)
OkładkaMutant Year Zero: Seed of Evil (PC)

Mutant Year Zero: Seed of Evil

Seed of Evil to pierwsze rozszerzenie do taktycznej gry RPG - Mutant Year Zero: Road to Eden, w której kierujemy losami mutantów w postapokaliptycznym świecie. Za produkcję obu tytułów odpowiada studio The Bearded Ladies.

To jest dodatek do gry Mutant Year Zero: Road to Eden.

Strategiczne | turowe | skradanki | postapokalipsa | elementy RPG | elementy przygodowe

Mutant Year Zero: Seed of Evil Premiera

30lip2019

PC Switch XONE

6sie2019

PS4

Gry podobne do Mutant Year Zero: Seed of Evil

Wasteland 2

Shadowrun: Hong Kong

Satellite Reign

Seed of Evil to pierwsze rozszerzenie do gry Mutant Year Zero, stanowiące jej bezpośrednią fabularną kontynuację. Ponownie kierujemy losami znanych nam mutantów, przed którymi nowe tajemnice do rozwiązania, przeciwnicy do pokonania i lokacje do zwiedzenia. Za grę odpowiada studio The Bearded Ladies.

Fabuła

Akcja Seed of Evil rozgrywa się bezpośrednio po zdarzeniach z podstawowej kampanii. Dowiadujemy się, jak Szperacze poradzili sobie z wiedzą uzyskaną na sam koniec gry i jaki miała ona na nich wpływ. Teraz jednak przed Duksem, Borminem, Selmą i innymi do rozwiązania kolejna zagadka, dotycząca tajemniczych korzeni oplatających Arkę, ich bazę-matkę. Zwłaszcza że te zagrażają życiu mieszkańców Arki i żyjącym w okolicy Ghulom, zmieniając ich nie do poznania. Na naszych barkach spoczywa odkrycie, co kryje się za tą specyficzną roślinnością i znalezienie sposobu na powstrzymanie jej negatywnych działań.

Mechanika

Kampanię Seed of Evil możemy rozpocząć na kilka sposobów: przystąpić do niej po ukończeniu kampanii z podstawowej wersji, od razu przenieść się do nowych lokacji powiązanych z dodatkiem lub rozpocząć zmagania predefiniowanymi postaciami. W każdym z tych przypadków ukończenie rozszerzenia powinno nam zająć około 7-8 godzin.

Jądro rozgrywki w Seed of Evil nie uległo zmianie. Wciąż eksplorujemy rozmaite lokacje, zbierając porozrzucane po nich przedmioty, za które możemy potem ulepszyć nasz sprzęt (poprzez podrasowanie jego części bądź wymienienie go na nowy), walczymy w potyczkach turowych z potworami oraz szalonymi osobnikami napotkanymi na naszej drodze. Wrogowie pojawiający się w dodatku są oczywiście znacznie silniejsi od tych z podstawowej gry, ale możemy kontynuować awansowanie członków drużyny i z łatwością przekroczyć barierę 100. poziomu doświadczenia.

Dodatek daje nam opcję dołączenia nowego Szperacza do naszej drużyny. Jest nim doświadczony Wielki Khan, który na skutek mutacji przybrał wygląd łosia. Preferuje on samotny tryb życia i ma wprawę w poruszaniu się po Strefie. Posiada unikalne mutacje w postaci Łupnięcia w Ziemię i Ognistego Rzygu, a ponadto specjalizuje się w trafieniach krytycznych. Wszystko to sprawia, że jest bohaterem idealnym do potyczek grupowych.

Nowe ulepszenia czekają na znanych z podstawowej wersji gry Szperaczy. Przykładowo, mamy możliwość ulepszenia zdolności Duksa ze Skrzydeł Ćmy do Skrzydeł Snajpera, które nie mają kary do zasięgu. Możemy także polepszyć zdolność Trupojada, dzięki której zjadając truchła poległych przeciwników, przywracamy punkty życia kosztem punktów akcji. Teraz jednak zdolność ta może ewoluować w Trupożera, dzięki czemu leczenie utraconych punktów życia obędzie się bez straty punktów akcji. Takich zdolności w grze jest o wiele więcej. Ulepszać możemy także artefakty i otrzymywać dzięki temu lepsze pasywne bonusy, np. zwiększyć skuteczność apteczek czy koktajli Mołotowa.

W grze zwiedzamy rozmaite lokacje. Wrócimy do dobrze znanych, takich jak Włócznia Niebios i Morscy Tytani, które pełne są teraz znacznie potężniejszych Ghuli i policyjnych botów. Przed nami też jednak zupełnie nowe lokacje, takie jak Sala Elektrycznych Trumien i Mauzoleum Przedmieścia. Na naszej drodze stają zarówno zmodyfikowane wersje znanych już przeciwników, jak i zupełnie nowe zagrożenia. Jedną z nowości są zarodniaki przypominające z wyglądu kokony. Jeśli odpowiednio szybko ich nie zniszczymy, to mogą wychodzić z nich nowi przeciwnicy i zwiększa się przez to poziom trudności walk. Kampanię dodatku wieńczy dość rozbudowana walka z bossem.

Kwestie techniczne

Mutant Year Zero: Seed of Evil niezmiennie ukazuje postapokaliptyczny obraz, który łagodzony jest czarnym humorem docinających sobie nawzajem Szperaczy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Mutant Year Zero: Seed of Evil cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Mutant Year Zero: Seed of Evil

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Mutant Year Zero: Seed of Evil Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-760 2.8 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 580 / 2 GB Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-6700K 4.0 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
Switch
XONE