Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Cycle (PC)
OkładkaThe Cycle (PC)

The Cycle PC

The Cycle: Frontier

FPS science fiction, przeznaczony do multiplayerowej zabawy i dostępny w modelu free-to-play. W The Cycle: Frontier wcielamy się w najemników, którzy rywalizują bądź współpracują ze sobą podczas kolejnych eskapad na planecie Fortuna III.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | kooperacja | strzelanki | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Cycle Premiera PC

wczesny dostęp

19sierpnia2019

Steam

8czerwca2022

premiera światowa

8czerwca2022

Gra przestała działać

27września2023

producent: Yager wydawca: Yager Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Cycle

Hyenas

Aliens: Colonial Marines

Fairgame$

The Cycle: Frontier to strzelanka stworzona z myślą o zabawie w trybie multiplayer. Produkcja została opracowana przez studio Yager, które jest znane między innymi dzięki grom Dreadnought oraz Spec Ops: The Line. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

Fabuła

The Cycle: Frontier przenosi nas do uniwersum science fiction. Znajdująca się na skraju galaktyki planeta Fortuna III niegdyś tętniła życiem, będąc cennym źródłem zasobów. Tytułowy cykl, czyli gigantyczna, radioaktywna burza, która regularnie nawiedza różne jej obszary, uczynił z niej jednak dzikie pustkowie. Ci, którym udało się przetrwać, zostali zmuszeni do ucieczki na orbitalną stację Prospekt. Bynajmniej nie oznaczało to, że planeta zostanie przez nich zapomniana. Znajdujące się na niej bogactwa i zasoby nadal stanowią bowiem łakomy kąsek dla trzech frakcji walczących o kontrolę nad planetą. By zagarnąć dla siebie jak najwięcej z nich, Korolev, ICA oraz Osiris zatrudniają tak zwanych Prospektorów. Ci najemnicy udają się w różne zakątki Fortuny III, by wykorzystując „okna” pogodowe pomiędzy kolejnymi atakami cyklu, zdobyć jak najcenniejsze łupy.

Mechanika

W The Cycle: Frontier akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podczas rozgrywki dobieramy zadania zlecane przez poszczególne frakcje i udajemy się na powierzchnię Fortuny III, by realizować cele misji, zdobywając przy tym możliwie najwięcej cennych zasobów. Nie jest to łatwe, gdyż poszczególne obszary planety są dla nas dostępne jedynie przez ograniczony czas, kiedy cykl grasuje w innych zakątkach tego globu. Poza tym na miejscu często znajdują się inni Prospektorzy. Choć logika nakazuje współpracę, często dochodzi tu do krwawych potyczek, bo nic nie stoi na przeszkodzie, by odebrać pokonanemu przeciwnikowi zebrane przez niego dobra. Jakby tego było mało, na planecie roi się do agresywnej fauny; co więcej, nawet tutejsza flora bywa naprawdę krwiożercza. Jeśli mimo tych wszystkich przeciwieństw uda nam się przeżyć, musimy jeszcze dotrzeć w jednym kawałku do najbliższego statku ewakuacyjnego, który zabierze nas z powrotem na stację Prospekt.

Wizyty na orbicie stanowią okazję nie tylko do zabezpieczenia łupów oraz zakończenia aktualnych zadań i wzięcia kolejnych zleceń (warto przy tym pamiętać, że wraz ze wzrostem naszej reputacji u danej frakcji, zyskujemy dostęp do coraz bardziej intratnych kontraktów), lecz także do zaopatrzenia się w nową, potężniejszą broń, pancerze i rozmaite gadżety bojowe. Poza tym w grze zaimplementowano system craftingu, który pozwala nam ulepszać już posiadane wyposażenie. Wszystko to sprawia, że z czasem możemy podejmować się coraz trudniejszych misji, jednocześnie stanowiąc coraz większe zagrożenie dla każdego, kto spróbuje podnieść na nas rękę. Swoistą wisienką na torcie jest własna kwatera, którą również możemy ulepszać w miarę postępów.

Tryby gry

The Cycle: Frontier opracowano z myślą o zabawie w trybie multiplayer. Z innymi graczami możemy współpracować (doraźnie lub wręcz przeciwnie – zawiązując trwałe sojusze) bądź rywalizować, walcząc o każdy łup.

Kwestie techniczne

The Cycle: Frontier może się pochwalić grafiką wysokiej jakości, utrzymaną w barwnej, nieco kreskówkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 28 czerwca 2023

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.6 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Cycle: 16+

The Cycle Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / 2 GB Radeon R9 270 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / 4 GB Radeon RX 570 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit