Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2021, 19:35

Tencent przejmuje studio twórców Spec Ops: The Line

Chiński technologiczny gigant Tencent przejął większość udziałów w niemieckim studiu Yager, które odpowiada za kultowe i nagradzane Spec Ops: The Line. Deweloper pracuje obecnie nad sieciową strzelanką The Cycle.

Chiński konglomerat technologiczny Tencent od kilku lat intensywnie inwestuje pieniądze w branżę gier, której w dużej części zawdzięcza ogromny sukces odniesiony we własnej ojczyźnie. Regularnie słyszymy o tym, jak gigant kupuje firmy wydawnicze, start-upy oraz studia deweloperskie. Równie często udziela także wsparcia finansowego lub nawiązuje bliską współpracę z dużymi spółkami takimi jak Square Enix. Najnowszym nabytkiem Chińczyków jest berlińskie studio Yager Development. Tencent stał się właśnie jego większościowym udziałowcem.

Niemiecki deweloper, działający na rynku od 1999 roku, jest najlepiej znany dzięki trzecioosobowej strzelance Spec Ops: The Line, która wydana została dziewięć lat temu na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz komputerach PC. Gra zyskała dość szybko kultowy status głównie za sprawą swojej interesującej fabuły (luźno opartej na powieści Jądro ciemności), która krytykuje konwencję i schematy typowych militarystycznych shooterów. Produkcja niestety nigdy nie osiągnęła wielkiego sukcesu finansowego i po zerwaniu współpracy z wydawcą 2K Games zespół zajął się innymi projektami.

Od dwóch lat Yager pracuje nad sieciowym FPS-em pod tytułem The Cycle, który od 2019 roku jest stopniowo rozwijany w Epic Games Store. W ubiegłym roku potencjał drzemiący w grze zachęcił Tencent do niewielkiej inwestycji w studio, która w przeciągu kolejnych kilkunastu miesięcy przerodziła się w jego większościowe przejęcie. Deweloperzy twierdzą, że wsparcie, jakie otrzymali od Chińczyków, na długi czas zabezpieczy ich miejsca pracy oraz pozwoli na dokończenie kolejnych, niezapowiedzianych jeszcze projektów.

  1. Oficjalna strona studia Yager
  2. Oficjalna strona The Cycle