Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2021, 20:08

Polskie studio nawiązało bliską współpracę z Nintendo

Polski deweloper oraz wydawca Forever Entertainment nawiązał współpracę z japońskim gigantem Nintendo. Gdyńskie studio otrzymało umowę wydawniczą i przekazane zostanie mu „istotne wsparcie finansowe” od Japończyków.

Gdyńskie studio Forever Entertainment nawiązało współpracę z japońskim molochem Nintendo. W zamieszczonym przez serwis Bankier.pl raporcie możemy przeczytać, że na mocy umowy wydawniczej pomiędzy spółką Zbigniewa Dębickiego a Nintendo Co. polska firma otrzyma „istotne wsparcie finansowe”. Celem planu wydawniczego jest dostarczenie na konsole Nintendo Switch kilku tytułów, których daty premier zostaną ogłoszone w osobnej dokumentacji.

Forever Entertainment to twórcy takich produkcji jak Violett, marki Sparkle czy nawet serii gier o Misiu Uszatku, a od stosunkowo niedawna są jednymi z liderów wydawniczych dla konsoli Nintendo Switch. W ich portfolio znajduje się ponad 80 gier wypuszczonych na 7 różnych urządzeń, z czego większość jednak znajdziemy na wspomnianej platformie.

Niestety więcej istotnych informacji nie zostało zawartych w wyżej wymienionym raporcie. Natomiast ważną wskazówką dotyczącą gier, jakie mogą pojawić się na Nintendo Switch pod skrzydłami Forever Entertainment, jest prowadzona przez studio inicjatywa tworzenia remake’ów produkcji z lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Możemy wymienić owoce jego współpracy z innym japońskim przedsiębiorstwem - Segą - czyli Panzer Dragoon: Remake czy aktualnie tworzone The House of the Dead: Remake. Być może gigant z Kioto oczekuje od polskiego studia stworzenia remake’ów jego flagowych serii? Wśród tytułów Nintendo powstałych w latach 90. możemy wyodrębnić chociażby Donkey Kong czy Mario Bros., ale też The Legend of Zelda.

Miejmy nadzieję, że konkretne szczegóły zostaną nam przekazane już niebawem.