Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2021, 18:09

autor: Ender

Z okładki Ghost of Tsushima znika napis „Tylko dla PlayStation". Czy to oznacza wersję PC? Niekoniecznie

Nowa okładka pudełkowej wersji Ghost of Tsushima rozgrzała spekulacje fanów tytułu, którzy twierdzą, że sugeruje ona nadejście pecetowej wersji hitu Sucker Punch. Dodajmy, że plotki na temat portu krążą w sieci już od jakiegoś czasu.

Ghost of Tsushima to jedna z najpopularniejszych produkcji ekskluzywnych Sony, które ukazały się na PlayStation 4. Dzieło studia Sucker Punch, którego akcja osadzona została w trakcie mongolskiej inwazji na Japonię, od czasu premiery w lipcu ubiegłego roku kupiło w sumie ponad 6,5 mln osób. Gra została obsypana też licznymi nagrodami branżowymi oraz zdobyła świetne oceny krytyków. Niektórzy fani wierzą, że Tsushima pojawi się wkrótce także na komputerach PC. Wskazywać ma na to nowa amerykańska okładka pudełkowej wersji gry, z której zniknął charakterystyczny napis „Tylko dla PlayStation”.

Podejrzenia te nie są bezpodstawne, bo napis zniknął również z okładek Days Gone oraz Horizon: Zero Dawn, niedługo przed tym, jak gry pojawiły się na Steamie oraz w Epic Games Store. Z drugiej strony niektóre najnowsze ekskluzywne tytuły, takie jak Spider-Man: Miles Morales, nie posiadają tego rodzaju etykiety. Nic w tej sprawie nie jest więc jednoznaczne i pozostajemy w sferze spekulacji. Być może Sony po prostu zmienia projekty pudełek, by uniknąć przyszłych nieporozumień.

Z okładki Ghost of Tsushima znika napis „Tylko dla PlayStation. Czy to oznacza wersję PC? Niekoniecznie - ilustracja #1

Dodajmy, że ostatnie plotki na temat potencjalnie nadchodzącego portu pojawiły się w marcu. Według nich, wersja PC gry pracować będzie nawet w 120 klatkach na sekundę. Poza Ghost of Tsushima na pecety wydana zostać ma też ostatnia część God of War oraz Bloodborne. O tym, że do posiadaczy komputerów trafią w najbliższym czasie inne ekskluzywne tytuły z PlayStation 4, zapewnił kilka miesięcy temu Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment. Trudno jednak powiedzieć, o jakim czasie mowa.

  1. Oficjalna strona gry Ghost of Tsushima
  2. Recenzja Ghost of Tsushima – wspaniałe pożegnanie PS4
  3. Ghost of Tsushima - poradnik do gry