Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2021, 17:05

autor: Karol Laska

Days Gone wiosną trafi na PC. To nie koniec niespodzianek od PlayStation

Jim Ryan, CEO Sony Interactive Entertainment, potwierdził, że na pecety zmierzają kolejne tytuły ekskluzywne PlayStation. Wśród nich znajduje się między innymi Days Gone, w które zagramy już tej wiosny.

Na portalu GQ ukazał się obszerny wywiad z Jimem Ryanem, CEO Sony Interactive Entertainment, i poruszono w nim wiele ciekawych tematów. Jednym z nich jest wątek nadchodzących pecetowych portów tytułów ekskluzywnych PlayStation.

Na komputery osobiste zmierza mała grupka takowych produkcji. Nieznana jest na razie cała ich lista, ale o dziwo poznaliśmy pewien konkret. Swoją premierę na PC ma zaliczyć wiosną Days Gone (pierwotnie debiutujące jedynie na PlayStation 4), czyli trzecioosobowa gra akcji osadzona w otwartym postapokaliptycznym świecie. Tytuł ten niedawno doczekał się także ulepszonej wersji na PlayStation 5 oferującej między innymi wsparcie dla 4K oraz 60 klatek na sekundę, więc widać, że deweloperzy z Bend Studio nie próżnują.

Jakich innych gier Sony możemy oczekiwać na pecetach? Tego nie wiemy, ale fani obstawiają, że kwestią czasu jest takowa konwersja Persony 5, której poprzedniczka niedawno otrzymała pełnoprawny port i można ją zakupić na Steamie. Każde z nas życzyłoby sobie także God of War.

Wcześniej z kolei swoich edycji na komputery osobiste doczekały się takie tytuły jak Detroit: Become Human, Horizon Zero Dawn, a niedługo na Epic Games Store wylądują wszystkie części Kingdom Hearts (choć te nieco wcześniej stały się dostępne również na konsolach Xbox).

  1. Days Gone – poradnik do gry
  2. Days Gone - recenzja