Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 23 lutego 2021, 17:15

Ratchet and Clank wkrótce za darmo na PlayStation

Firma Sony postanowiła rozdać kolejną grę w ramach zainicjowanej w ubiegłym roku inicjatywy Play at Home. Od 2 marca do 1 kwietnia będzie można zdobyć za darmo egzemplarz gry Ratchet & Clank.

Jak być może pamiętacie, w kwietniu ubiegłego roku firma Sony wystartowała z inicjatywą Play at Home. W jej ramach, aby zachęcić graczy do pozostania w domach i zachowania kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa, japoński gigant zdecydował się rozdać za darmo cyfrowe egzemplarze gier Podróż oraz Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a w wersjach na PlayStation 4. Teraz przyszedł czas na ciąg dalszy tej akcji. Na oficjalnym blogu PlayStation Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment, ogłosił, że między marcem a czerwcem posiadacze konsol z drużyny „niebieskiej” mogą spodziewać się kolejnych bezpłatnych produkcji oraz innych atrakcji.

Pierwszym darmowym tytułem podczas tegorocznego Play at Home będzie Ratchet & Clank. Ta sympatyczna trójwymiarowa platformówka od studia Insomniac Games, należąca do uznanej serii, zostanie udostępniona bez żadnych opłat w PlayStation Store 2 marca o godzinie 5:00 czasu polskiego. Pozostanie ona bezpłatna do 1 kwietnia, również do godziny 5:00 czasu polskiego. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie chociażby do produkcji udostępnianych w ramach PlayStation Plus, jeśli już zdecydujecie się przygarnąć swój egzemplarz Ratcheta & Clanka w ramach tej akcji, wówczas pozostanie on w Waszej kolekcji już na zawsze.

Ponadto od 25 marca nowi subskrybenci Wakanim (bądź Funimation w niektórych krajach) posiadający PlayStation będą mogli cieszyć się z dłuższego darmowego dostępu do biblioteki owej platformy gromadzącej produkcje anime. Niestety, oferta ta nie dotyczy Polski.

O tym, jakie kolejne gry zostaną rozdane za darmo w ramach inicjatywy Play at Home i jakie atrakcje nas jeszcze czekają, mamy dowiedzieć się już wkrótce. Gdy pojawią się informacje na ten temat, z pewnością Was o tym powiadomimy.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation
  2. Oficjalna strona gry Ratchet & Clank