Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2022, 13:32

Darmowe The Cycle ma potencjał na hit, twórcy dopieszczają grę

Gra The Cycle, która niedawno opuściła wczesny dostęp na Steamie, zbiera sporą popularność. Twórcy na bieżąco monitorują stan produkcji i starają się o jak najszybsze wprowadzanie poprawek.

Minęło kilka dni odkąd The Cycle: Frontier zadebiutowało w pełnej krasie na platformie Steam i jak dotąd ów debiut można uznać za udany.

Kosmiczna strzelanka od twórców Spec Ops: The Line w szczytowym momencie zgromadziła przed monitorami ponad 38 tys. graczy jednocześnie, a średnia liczba graczy nie spada poniżej 20 tys. (via SteamDB).

Kosmiczny średniak z potencjałem

Jeśli ktoś nie jest zaznajomiony z tym, „z czym się tę grę je”, to ruszamy z pomocą. The Cycle: Frontier to multiplayerowa strzelanka FPP osadzona w klimacie science fiction. Gra jest dystrybuowana w modelu free-to-play.

Akcja toczy się na planecie Fortuna III, gdzie gracze w pojedynkę lub w grupach walczą o skarby owej ziemi. Twórcy z Yager Development swoją produkcję opisują jako PvPvE – oznacza to, że na naszej drodze stają nie tylko inni gracze, ale również nieprzyjazne środowisko sterowane przez AI.

Obecnie gra radzi sobie całkiem nieźle – 38 tys. w szczytowym momencie to dobry wynik, lecz w tej beczce miodu znajduje się przysłowiowa łyżka dziegciu. Chodzi o recenzje, które są mocno mieszane.

The Cycle na Steamie w tym momencie posiada niemal 7 tys. recenzji, z czego tylko 57% z nich to opinie pozytywne.

Choć nie brakuje pozytywnych aspektów, a rozgrywka oceniana jest jako przyjemna, to gracze narzekają na masę błędów oraz skłonności do częstego crashowania się gry.

Niemniej można mieć nadzieję na poprawę tego stanu rzeczy. Twórcy za pomocą swoich mediów społecznościowych prowadzą z graczami dialog, wsłuchując się w ich głos. Jednocześnie The Cycle otrzymuje regularne hotfiksy – wczorajszy dotyczył poprawki w matchmakingu.

Źródło: Twitter – The Cycle: Frontier

The Cycle: Frontier niewątpliwie ma szansę na zostanie pozytywnym zaskoczeniem 2022 roku. Trzeba jeszcze jednak paru szlifów, by poprawić obecny stan gry oraz przemyślanego długofalowego wspierania tego tytułu, by to osiągnąć.

E3 2021