Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2021, 18:31

Final Fantasy 7 Remake na PC dopiero w 2022 roku. Jest finalny trailer Intergrade

Opublikowano ostatni trailer Final Fantasy 7 Remake Intergrade, w którym zobaczyć możemy fragmenty gameplayu. Poinformowano także o ekskluzywności tytułu na PS5, co oddala jego wersję PC. Reżyser Tetsuya Nomura ogłosił za to, że druga część remake'u będzie posiadać inny klimat niż poprzedniczka.

Fani serii Final Fantasy nie mają w ostatnich dniach powodów do narzekania. Niedawno miała miejsce transmisja, w czasie której zaprezentowano ostatni zwiastun Final Fantasy 7 Remake Intergrade. Dowiedzieliśmy się także, że druga część remake'u zaoferuje inny klimat niż poprzedniczka.

Final Fantasy 7 Remake Intergrade na nowym zwiastunie

Cały trailer trwa prawie 4 minuty. Widać na nim efektowne przerywniki filmowe oraz fragmenty gameplayu ukazujące głównie sceny walki. Na materiale pojawiły się także urywki nowej minigry zatytułowanej Fort Condor, w której to na specjalnej planszy toczymy taktyczne bitwy z wykorzystaniem maszyn bojowych. Wszystko to wyświetlone w 60 FPS. Jeśli jesteście zainteresowani, to cały zwiastun możecie zobaczyć poniżej.

Final Fantasy 7 Remake Intergrade zadebiutuje 10 czerwca tego roku na PlayStation 5. Każdy, kto zakupił oryginalną wersję gry, będzie mógł dokonać bezpłatnego ulepszenia. Równolegle zadebiutuje DLC Episode Yuffie. Co ciekawe, Sony zagwarantowało sobie półroczną ekskluzywność na Intergrade. Oznacza to, że port na PC pojawi się najwcześniej w 2022 roku.

Przedsmak Final Fantasy VII Remake Part 2

Podczas transmisji reżyser serii Tetsuya Nomura wspomniał także, że prace nad drugą częścią remake'u Final Fantasy VII idą bardzo dobrze (via Game Informer). Chociaż nie zaprezentowano żadnych materiałów na temat tytułu, to otrzymaliśmy niewielką sugestię tego, czego możemy się po nim spodziewać.

Według Nomury Final Fantasy VII Remake Part 2 będzie posiadać kompletnie inny klimat niż pierwsza część. Zasugerował on także, żebyśmy wyobrazili sobie głównego bohatera gry – Clouda – w „ogromnym naturalnym środowisku”.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy otrzymamy pełną zapowiedź Final Fantasy VII Remake Part 2. Możliwe jednak, że nie przyjdzie nam na nią długo czekać.

  1. Final Fantasy VII Remake – oficjalna strona
  2. Square Enix – oficjalna strona
  3. Recenzja gry Final Fantasy VII Remake – najważniejsze jRPG naszych czasów
E3 2021