Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2021, 14:25

Cyberpunk 2077 z patchem 1.23 - poprawki m.in. w zadaniach i optymalizacji

Cyberpunk 2077 otrzymał nową aktualizację, oznaczoną numerem 1.23. Do jej zadań należy między innymi wyeliminowanie błędów z misjami oraz poprawa pewnych elementów wizualnych.

W SKRÓCIE
  1. Cyberpunk 2077 otrzymał patch 1.23.
  2. Poprawia on między innymi błędy w zadaniach i aktywnościach pobocznych, niektóre elementy wizualne oraz wydajność.
  3. W najbliższy poniedziałek tytuł powróci do sprzedaży w PlayStation Network.

Blisko dwa miesiące minęły od premiery ostatniego patcha do gry Cyberpunk 2077. Nie eliminował on rzecz jasna absolutnie wszystkich błędów, które trapiły najnowszą produkcję studia CD Projekt RED. Dlatego też polska ekipa cały czas pracuje nad kolejnymi aktualizacjami i według zapewnień nie przestanie, póki tytuł nie zostanie doprowadzony do stanu, jaki obiecywano graczom. Kolejnym krokiem na tej drodze jest aktualizacja do gry, która dziś ujrzała światło dzienne. Nosi ona sygnaturę 1.23 i na konsolach Xbox „waży” 30,2 GB, a na PlayStaton 35,04 GB. Co to wersji na PC, wielkość różni się w zależności od platformy.

Cyberpunk 2077 z patchem 1.23 - poprawki m.in. w zadaniach i optymalizacji - ilustracja #1
Naprawa Cyberpunka 2077 trwa.

Patch 1.23 wprowadza do Cyberpunka 2077 szereg poprawek. Duża ich część dotyczy eliminacji bugów w zadaniach oraz aktywnościach pobocznych. Usunięto także błędy związane z walką z Adamem Smasherem, działaniem Cyberware Cataresist, zbyt dużymi zniszczeniami spowodowanymi upadkiem ciał, czy utykaniu NPC-ów gdy ich zabijemy podczas próby kradzieży samochodu.

Ponadto twórcy zadbali o usprawnienie pewnych elementów wizualnych tytułu, jak chociażby wyglądu Johnny'ego w niektórych misjach, ubrań na NPC-ach czy skał w Badlandach. Przy okazji wprowadzono również liczne ulepszenia wydajności oraz stabilności gry, dotyczące między innymi zużycia CPU, pamięci oraz I/O.

Wszystkie te powyższe poprawki dotyczą każdej wersji Cyberpunka 2077. PC oraz Xbox otrzymały jednak pewne indywidualne ulepszenia. W przypadku tej pierwszej platformy wyeliminowane błędy pojawiające się przy rozdzielczości 1280x720 oraz po użyciu kombinacji Alt+Enter na Steamie. Ponadto wprowadzono komunikat z prośbą o sprawdzenie integralności danych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Natomiast jeśli chodzi o konsole firmy Microsoft, to naprawiono bugi przez które wylogowanie się podczas wygaszania sceny mogło doprowadzić do częściowej braku odpowiedzi ze strony gry oraz menu pauzy otwierało się samoczynnie po szybkim wyłączeniu przewodnika konsoli Xbox i menu pauzy.

Macie jakiekolwiek wątpliwości? Pełen opis zmian i poprawek aktualizacji 1.23 do Cyberpunka 2077 znajdziecie w tym miejscu.

Na koniec przypominamy jeszcze, że w najbliższy poniedziałek, po pół roku oczekiwania, Cyberpunk 2077 powróci do sprzedaży w PlayStation Store. Firma Sony ostrzega jednak, że użytkownicy będą nadal doświadczać problemów z wydajnością w edycji na PS4, zatem zastanówcie się, jeśli ostrzyliście sobie na nią zęby.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  3. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej