Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2021, 12:32

autor: Filip "Szarmancki" Węgrzyn

Minecraft otrzyma DLC Jak wytresować smoka. Dodatek Hidden Depths do Minecraft: Dungeons zapowiedziany

Minecraft: Windows 10 Edition oraz Minecraft: Dungeons otrzymają nowe rozszerzenia. W „zwykłym” Minecrafcie pojawi się zawartość znana z filmów animowanych Jak wytresować smoka, natomiast w Minecraft: Dungeons przyjdzie nam zwiedzić głębiny oceanu w dodatku Hidden Depths.

Płatne rozszerzenia zawartości dla Minecrafta: Windows 10 Edition nie są niczym nowym. Wiosną 2017 roku w grze pojawił się wirtualny rynek, na którym nie tylko twórcy, ale również i gracze mogą zamieścić swoje mapy, mini-gry czy paczki zasobów lub skórki do postaci w zamian za Minecoins - cyfrową walutę stosowaną w sklepie. We wspomnianej usłudze znajdziemy również szereg całkiem rozbudowanych DLC, które swoją konstrukcja przypominają mody, ale to zdecydowane coś więcej. Najnowszym i zdecydowanie najbardziej imponującym do tej pory jest dodatek wprowadzający świat oraz bohaterów z filmu animowanego Jak wytresować smoka. Ale to nie wszystko - Minecraft: Dungeons również otrzyma nowe, płatne DLC pod tytułem Hidden Depths, które przeniesie hack’and’slashową rozgrywkę pod wody oceanu.

Rozszerzenie Jak wytresować smoka do Minecrafta aktualnie kosztuje na ryneczku 1340 monet, co w przeliczeniu na prawdziwą gotówkę daje nam około 30 zł (bez podatku VAT). Wygląda przy tym naprawdę imponująco - wprowadza świat znany z filmu animowanego, miasto pełne postaci niezależnych oraz zupełnie nowe mechaniki jak np. tresowanie smoków, latanie na grzbietach tych bestii oraz walka przy ich użyciu. Do tego, jak widać po zwiastunie, okolica, w której rozgrywa się DLC, będzie posiadała naprawdę niezłe widoki. Warto dodać, że wraz z zakupem pakietu Jak wytresować smoka otrzymamy aż 24 skórki do postaci inspirowane filmami.

Hidden Depths do Minecraft: Dungeons to przede wszystkim kolejny dodatek wprowadzający nowe poziomy oraz mechaniki do gry. Tym razem twórcy przygotowali dla graczy wyprawę w głębiny, gdzie nie tylko przyjdzie nam zmierzyć się z przeciwnikami znanymi z oryginalnej gry i aktualizacji Aquatic, ale także zadbać o dostęp do tlenu i stale go uzupełniać podczas eksplorowania dna oceanu. W dniu premiery, tj. 26 maja, oprócz płatnego rozszerzenia otrzymamy też darmową zawartość z nowymi zaklęciami, poziomami oraz zupełnie niespotykanym wcześniej, wymagającym przeciwnikiem noszącym nazwę Raid Captain.

E3 2021