Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2021, 09:32

autor: Adrian Werner

W Minecraft: Dungeons zagrało ponad 11 mln osób

Studio Mojang pochwaliło się, że w Minecraft: Dungeons zagrało już ponad 11 mln osób. Ujawniono również inne ciekawe statystyki dotyczące tej produkcji.

W SKRÓCIE:
  1. ponad 11,5 mln osób zagrało już w Minecraft: Dungeons,
  2. liczba ta obejmuje zarówno osoby, które kupiły grę, jak i te bawiące się w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

W zeszłym tygodniu Minecraft: Dungeons obchodziło pierwsze urodziny. Firma Microsoft z tej okazji przygotowała sporo atrakcji, w tym trwający od kilku dni event z nagrodami. Teraz wydawca postanowił podzielić się ciekawymi statystykami dotyczącymi tej produkcji.

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że do tej pory w Minecraft: Dungeons zagrało ponad 11,5 mln osób. Tego wyniku nie należy mylić z liczbą sprzedanych egzemplarzy. Produkcja dostępna jest bowiem także w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Nie ujawniono, jak wiele osób bawi się w ten tytuł za pomocą tej subskrypcji, a ile faktycznie go zakupiło. Mimo to wynik pokazuje jak bardzo popularny okazał się projekt.

Warto dodać, że w lutym tego roku twórcy chwalili się 10 milionami graczy. Widać więc, że Minecraft: Dungeons nadal przyciąga nowych użytkowników.

Arch-Illager, czyli ostatni z bossów podstawowej wersji gry, został pokonany 1,4 mln razy na najwyższym (Apocalypse) poziomie trudności. Z przedmiotów gracze najczęściej korzystali z podwójnego topora, szybkostrzelnej kuszy, pancerza mystery armor oraz muchomora zielonkawego, którego zjedzenie zwiększa czasowo tempo ruchu i siłę ataków.

Podczas zabawy postacie graczy wypiły 1,1 mld butelek z eliksirem leczniczym oraz wykorzystali 500 mln ton ładunków wybuchowych.

Przypomnijmy, że gra Minecraft: Dungeons zadebiutowała 26 maja ubiegłego roku na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Projekt dostępny jest również dla posiadaczy Xboksa Series X/S i PS5. Produkcja jest intensywnie rozwijana. Do tej pory wydano do niej pięć dodatków DLC, z których ostatni, czyli Hidden Depths, zadebiutował w ubiegłym tygodniu.

  1. Recenzja gry Minecraft: Dungeons – prawie jak Diablo, tylko dla dzieci
  2. Minecraft: Dungeons – poradnik
  3. Minecraft: Dungeons – strona oficjalna