Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2021, 09:24

autor: Adrian Werner

Darmowe przedmioty w Minecraft Dungeons. Gra świętuje 10 mln graczy

Już ponad 10 mln osób zagrało w Minecraft: Dungeons. W podzięce w następnym patchu gracze otrzymają darmowe przedmioty.

Firma Microsoft pochwaliła się, że już ponad 10 mln osób zagrało w Minecraft: Dungeons, czyli przygodową grę akcji będącą spin-offem najsłynniejszej produkcji studia Mojang. Przypomnijmy, że projekt zadebiutował w maju ubiegłego roku na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Liczby podanej przez Microsoft nie należy traktować jako wyniku sprzedaży. Minecraft: Dungeons dostępny jest bowiem również w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Nie ujawniono, jak wiele osób z tych 10 mln bawi się w grę za pomocą tej subskrypcji, a ile ją faktycznie zakupiło.

Twitterowy profil Xbox Game Pass podzielił się za to ciekawymi statystykami. W ramach tego abonamentu rozegrano 103 miliony multiplayerowych sesji Minecraft: Dungeons i aż 80% z nich było w lokalnym trybie kooperacyjnym. Widać więc, że produkcja robi furorę jako gra towarzyska rozgrywana na jednym ekranie, a mniej osób (przynajmniej wśród subskrybentów) bawi się przez Internet.

W ramach podziękowania za przekroczenie granicy 10 mln graczy studio Mojang w następnej aktualizacji udostępni za darmo zwierzaka (świnkę) i pelerynę, czyli elementy, które standardowo dostępne są w płatnych DLC. Patch ukaże się 24 lutego, równocześnie na wszystkich plaformach sprzętowych.

Łatka ta będzie największą z dotychczasowych. Wprowadzi również tzw. Ancient Hunts, czyli nowy tryb rozgrywki, w którym będziemy udawali się na proceduralnie generowane wyprawy do regionu Nether. Ponadto w obozowisku graczy pojawi się handlarz sprzedający ekwipunek przydatny do zabawy w endgame.

Warto na koniec dodać, że 24 lutego, czyli równolegle z patchem, ukaże się także drugie płatne DLC, czyli Flames of the Nether. Dodatek zabierze nas do tytułowej krainy, jak również zaoferuje sześć nowych misji, dwie skórki, kolejne artefakty oraz niedostępne wcześniej bronie i inny sprzęt.

  1. Recenzja gry Minecraft: Dungeons – prawie jak Diablo, tylko dla dzieci
  2. Minecraft: Dungeons – poradnik
  3. Minecraft: Dungeons – strona oficjalna