Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2021, 21:41

Lost Judgment nową grą twórców serii Yakuza

Firma Sega i znane z serii Yakuza studio Ryu ga Gotoku zapowiedzieli grę Lost Judgment, czyli kontynuację wydanego w 2019 roku Judgment. Tytuł ukaże się 24 września wyłącznie na konsole Sony i Microsoftu.

Krążące od rana po sieci informacje – w tym doniesienia Jeffa Grubba – jakobyśmy dziś mieli poznać nową grę studia Ryu ga Gotoku – twórców serii Yakuza – znalazły odzwierciedlenie w oficjalnej zapowiedzi firmy Sega. Ogłoszona w niej produkcja Lost Judgment będzie kontynuacją wydanego w 2019 roku na PlayStation 4 Judgment i wyjdzie 24 września wyłącznie (przynajmniej na razie) na konsole: PS4, PS5, XONE i XSX|S. Poniżej możecie zobaczyć trailer zapowiedzianego tytułu.

Deweloperzy postanowili wrócić do znanej z poprzedniej gry – która równo dwa tygodnie temu ukazała się na PS5, XSX|S i Google Stadii – postaci Takayukiego Yagamiego. Obecnie prywatny detektyw, a dawniej utalentowany prawnik, po raz kolejny będzie musiał rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa. Według Takuyi Kimury, aktora głosowego, który wcielił się w głównego bohatera gry, produkcja nie będzie jednak pozbawiona nieco mniej ponurych elementów i humoru. Dość powiedzieć, że w trakcie kampanii przyjdzie nam udać się pod przykrywką do miejskiego liceum, gdzie – zdaniem producenta gry Kazukiego Hosokawy – w ramach „pełnej śmiechu, łez, zmagań oraz odrobiny napięcia” serii misji School Stories będziemy m.in. boksować, tańczyć i jeździć na deskorolce.

Nowa produkcja twórców Yakuzy ma zaoferować w sumie dwie lokacje do zwiedzenia: tokijską dzielnicę Kamurocho (inspirowaną znaną z czerwonych latarni Kabukicho) oraz wzorowane na prawdziwym portowe miasto Jokohama, które ma znacząco zmieniać się z dnia na noc. Ponadto usprawniony względem poprzedniej gry zostanie jej główny bohater – w Lost Judgment Yagami będzie potrafił walczyć większą liczbą stylów (do żurawia i tygrysa dołączą techniki szkoły węża), a także zyska nowe możliwości infiltracji otoczenia (m.in. skradanie się), dzięki którym jeszcze skuteczniej poprowadzi kolejne etapy śledztwa.

Dzielnica Kabukicho w Tokio. Źródło: Tokyo Cheapo.

Twórcy chwalą się też dużym przywiązaniem do detali. Wspomniany wcześniej Kazuki Hosokawa zwrócił szczególną uwagę na wierne odwzorowanie liceum w Lost Judgment – zespół deweloperów miał wykonać „bardzo dokładne modelowanie” tamtejszych sal lekcyjnych i wykładowych, korytarzy oraz siłowni. Można więc przypuszczać, że szkoła średnia w Jokohamie będzie ważnym elementem gry.

Jak wcześniej wspomniałem, nowa produkcja studia Ryu ga Gotoku ukaże się na samym początku jesieni wyłącznie na konsole Sony i Microsoftu. Gracze PC będą musieli obejść się smakiem – przynajmniej na razie, bo Sega regularnie przenosi na „blaszaki” kolejne odsłony serii Yakuza, więc może podobnie będzie z cyklem o Takayukim Yagamim.

E3 2021