Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4PS5XSXSwitchXONE
Okładka Conway: Disappearance at Dahlia View (PS4)
OkładkaConway: Disappearance at Dahlia View (PS4)

Conway: Disappearance at Dahlia View

Conway: Disappearance at Dahlia View to detektywistyczna przygodówka, w której jako emerytowany detektyw staramy się rozwikłać zagadkę zaginięcia ośmioletniej dziewczynki. Obserwujemy sąsiadów i szukamy wskazówek, by móc zacząć przesłuchiwać podejrzanych.

Przygodowe | thriller | detektywistyczne | kryminalne | indie | lata 40. i 50. XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Conway: Disappearance at Dahlia View Premiera

Gry podobne do Conway: Disappearance at Dahlia View

Zaginięcie Ethana Cartera

L.A. Noire

Return of the Obra Dinn

Conway: Disappearance at Dahlia View jest detektywistyczną grą przygodową, za której opracowaniem stoi niezależne studio White Paper Games. Mowa o zespole deweloperskim mającym w swoim portfolio takie projekty, jak The Occupation oraz Ether One. Wydaniem opisywanego tytułu zajęła się firma Sold Out.

Fabuła

Akcję gry Conway: Disappearance at Dahlia View osadzono w Anglii z lat pięćdziesiątych XX wieku, a dokładnie – w tytułowym miasteczku Dalia View, którym wstrząsnęło zaginięcie ośmioletniej Charlotte May. Głównym bohaterem gry jest Robert Conway – emerytowany detektyw przykuty do wózka inwalidzkiego. Chcąc przeprowadzić własne śledztwo, protagonista zaczyna obserwować sąsiadów ze swojego balkonu i dokumentować ich podejrzane zachowania. Z czasem do drzwi jego mieszkania zaczynają pukać rozmaite osoby – od jego pracującej w policji córki, po typów spod ciemnej gwiazdy, którym nie w smak jest jego działalność.

Mechanika

W Conway: Disappearance at Dahlia View zajmujemy się przede wszystkim obserwacją sąsiadów głównego bohatera. Choć początkowo może się wydawać, że każdy z nich wiedzie spokojne życie, Conway szybko zaczyna być świadkiem rozmaitych rodzinnych dramatów, kłótni i agresywnych zachowań, stopniowo nabierając podejrzeń na temat tego, kto mógł stać za zaginięciem ośmiolatki. Z czasem protagoniście nie pozostaje nic innego, jak opuścić swoje względnie bezpieczne cztery ściany i zacząć przesłuchiwać podejrzanych, robiąc użytek ze zdobytych wcześniej wskazówek. W ten sposób może on pozyskać kolejne informacje, które, jak wierzy, naprowadzą go na trop sprawcy przestępstwa. Sprawę komplikuje fakt, że w Dahlia View nie brakuje osób, którym nie podobają się jego poczynania.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Conway: Disappearance at Dahlia View utrzymano w kreskówkowej, nieco karykaturalnej i dosyć mrocznej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Conway: Disappearance at Dahlia View: 16+

Conway: Disappearance at Dahlia View Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch
PS4
XONE
PS5
XSX