Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWWWANDiOS
Okładka June's Journey (WWW)
OkładkaJune's Journey (WWW)

June's Journey

June’s Journey to darmowa gra przygodowa typu hidden object, wyprodukowana przez niemieckie studio Wooga. Wciel się w tytułową bohaterkę i odszukaj winnego zbrodni, popełnionej w jej rodzinnym domu w Nowym Jorku.

Przygodowe | ukryte przedmioty | zagraj za darmo | detektywistyczne | elementy logiczne | kryminalne | indie | dwudziestolecie międzywojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

June's Journey Premiera

1mar2017

WWW

4paź2017

iOS AND

producent: Wooga wydawca: Wooga Strona oficjalna

Kryminalna przygodówka typu HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure), stworzona przez berlińską firmę Wooga. Akcja produkcji rozgrywa się w Nowym Jorku w późnych latach 20. XX w. W June’s Journey gracz wciela się w tytułową poszukiwaczkę przygód, pragnącą rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci swojej siostry i jej męża. June’s Journey jest sequelem Pearl’s Peril, choć wydarzenia w niej prezentowane rozgrywają się dziesięć lat wcześniej.

Fabuła

Główna bohaterka, June Parker, otrzymuje tragiczną wiadomość z Nowego Jorku. Według listu jej siostra Clare została zamordowana przez swojego męża Harry’ego, który następnie popełnił samobójstwo. Protagonistka nie uznaje wiadomości za prawdziwą i wyrusza do swojej rodzinnej posiadłości na Wyspie Orchidei, by osobiście przyjrzeć się sprawie, a także zaopiekować osieroconą córką Clare i Harry’ego, Virginią.

Mechanika

Głównym elementem June’s Journey jest rozgrywanie scen z ukrytymi obiektami, nieraz sprytnie rozmieszczonymi na bogatym w detale obrazku. W każdym rozdziale gracz otrzymuje listę losowo wygenerowanych przedmiotów, które musi odszukać, by ukończyć daną lokację. Ich nazwy ukazują się u dołu ekranu (widoczne są zawsze tylko trzy; w momencie, gdy grający odnajdzie jeden z elementów, jego miejsce zajmuje kolejny). Za każdy z nich otrzymuje punkty, które mogą zostać pomnożone, jeżeli zdoła odszukać dwa lub kilka pod rząd przed upływem określonego czasu. Jeżeli odnalezienie konkretnego obiektu sprawia mu szczególną trudność, może też skorzystać z podpowiedzi, klikając żarówkę umieszczoną w rogu ekranu. Na każdym z poziomów pojawia się również jeden lub kilka przedmiotów, mających kluczowe znaczenie dla rozwoju dalszej historii. Jedną scenę można rozgrywać kilkakrotnie. Punkty za ponowne przejście lokacji zostają dodane do liczby głównych gwiazdek (w sumie pięć), wyświetlających się nad każdą sceną w ich przeglądarce. Gwiazdki umożliwiają czynienie postępów w grze, odkrywanie kolejnych części historii, dzięki ich gromadzeniu gracz może również uzyskać wyjątkowe nagrody, czyli gwiazdkowe pudełka.

Gra podzielona jest na rozdziały, składające się z pięciu scen z ukrytymi przedmiotami oraz końcowej przygody, w której gracz ma możliwość zgłębienia bardziej utajonych sekretów rodziny. Formą wprowadzenia do każdej sceny są krótkie animacje, w których protagonistka podsumowuje swoje dotychczasowe osiągnięcia lub wymienia się informacjami z jednym z pozostałych bohaterów.

Poza właściwą rozgrywką w June’s Journey pojawia się również metagra, w której gracz musi poszerzać, rozbudowywać i dekorować dostępny wokół rezydencji teren (Wyspę Orchidei). Gracz ma pełną kontrolę nad ustawieniem poszczególnych obiektów (w tym również rezydencji) na dostępnym obszarze wyspy. Część obiektów generuje określoną liczbę monet, dzięki którym gracz może kupować nowe dekoracje oraz budynki. Ustawienie nowego budynku na dostępnym obszarze wymaga zarówno materiałów, jak i określonego czasu. Za zakup niektórych elementów dekoracji oraz ulepszanie budynków (w tym samej rezydencji) grający może otrzymać nagrody, dzięki którym będzie mógł m.in. odblokować późniejsze rozdziały głównej rozgrywki, czy też odsłonić kolejną część ukrytego terenu na mapce. Dodatkowe bonusy otrzyma także za dzienne logowanie się do gry (po 30 dniach ciągłej aktywności uzyska również nagrodę specjalną).

Gracz musi też wypatrywać na obszarze wyspy ważnych obiektów (takich jak np. stara latarnia), które posiadają szczególne właściwości. Ich remontowanie, choć czasochłonne, ma istotny wpływ na ogólny postęp w rozgrywce.

June’s Journey pozwala grającemu na interakcję z innymi graczami (np. poprzez wzajemne przesyłanie sobie podarunków do ozdabiania posiadłości) czy też porównywanie wyników rozgrywki, dzięki gromadzonym w trakcie szukania obiektów punktom, zsumowywanym pod koniec każdego rozdziału i przedstawianym wraz z nickiem gracza w końcowym rankingu.

Kwestie techniczne

June’s Journey posiada barwną, dwuwymiarową grafikę. Postacie, interaktywne obiekty oraz same tła zostały zaprojektowane ze szczególną dbałością o detale. Soundtrack, stworzony również przez firmę Wooga skutecznie buduje napięcie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe June's Journey: Odpowiednia dla każdego wieku.

June's Journey Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
WWW
iOS
AND