Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka The USB Stick Found in the Grass (PC)

Pendrive znaleziony w trawie PC

The USB Stick Found in the Grass

Wymykająca się klasyfikacji gatunkowej produkcja, za której opracowaniem stoi Marcin Borkowski. W grze Pendrive znaleziony w trawie wcielamy się w policjanta, którego zadaniem jest zbadanie pendrive'a znalezionego w miejscu potencjalnej zbrodni.

Logiczne | detektywistyczne | kryminalne | polskie | indie | eksperymentalne/artystyczne

PC Windows
Okładka The USB Stick Found in the Grass (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

29stycznia2021

29stycznia2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pendrive znaleziony w trawie jest produkcją wymykającą się klasyfikacji gatunkowej. Otrzymujemy bowiem wirtualny obraz tytułowego pendrive’a, którego zawartość możemy swobodnie przeglądać z poziomu systemu operacyjnego. Wszystko po to, by ustalić, czy ma on związek z potencjalnym przestępstwem popełnionym w miejscu, gdzie został znaleziony. Gra została opracowana przez Marcina Borkowskiego – polskiego programistę i dziennikarza zajmującego się branżą gier wideo, posługującego się pseudonimem „Borek”.

Fabuła

W grze Pendrive znaleziony w trawie wcielamy się w policjanta, który w miejscu, gdzie mogło zostać popełnione przestępstwo, znajduje tajemniczego pendrive’a. Chcąc ustalić, czy ma on związek ze zbrodnią, jaka mogła zostać tam dokonana, musimy uważnie zbadać całą jego zawartość.

Mechanika

W wirtualnym obrazie dysku, którym jest Pendrive znaleziony w trawie, znalazły się różnorodne pliki. Mowa zarówno o z pozoru niewiele znaczących fotografiach, jak i o dzienniku właścicielki pendrive’a, w którym roi się od potencjalnych wskazówek, czy wreszcie archiwach chronionych hasłem. Choć rozwiązanie zagadki pendrive’a nie wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej, sprawę może ułatwić instalacja narzędzi do odzyskiwania usuniętych plików bądź łamania haseł.

Pozostałe

Historia Pendrive’a znalezionego w trawie sięga 2018 roku, kiedy to podczas festiwalu Pixel Heaven Marcin Borkowski „zgubił” w Warszawie dwadzieścia prawdziwych pendrive’ów. Pomimo że wiele osób dość nieufnie podchodziło do koncepcji podłączania ich do swoich komputerów, zainteresowanie tego rodzaju zabawą okazało się na tyle duże, że „Borek” zaczął dystrybuować je wysyłkowo. Z czasem autor zdecydował się na przygotowanie anglojęzycznej, cyfrowej wersji całego projektu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 30,99 PLN

Gry podobne do Pendrive znaleziony w trawie

Wymagania wiekowe The USB Stick Found in the Grass

16+

Wymagania sprzętowe Pendrive znaleziony w trawie

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • Windows 7