Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Assassin's Creed: The Rebel Collection (Switch)

Assassin's Creed: The Rebel Collection Switch

Pakiet zawierający dwie części stworzonej przez Ubisoft serii sandboksowych gier akcji Assassin’s Creed - ACIV: Blag Flag oraz AC: Rogue. Kolekcja zawiera całą zawartość DLC i oferuje szereg funkcji charakterystycznych dla konsoli Nintendo Switch.

Akcji | TPP | skradanki | sandbox | piraci | pakiet | statki | historyczne | przygodowe gry akcji | XVIII wiek

Nintendo Switch
Okładka Assassin's Creed: The Rebel Collection (Switch)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

6grudnia2019

6grudnia2019

pudełko PL

6grudnia2019

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Assassin’s Creed: The Rebel Collection to zestaw zawierający dwie części utytułowanej serii gier akcji Assassin’s Creed - ACIV: Black Flag (2013) oraz AC: Rogue (2014). Obydwa tytuły wyróżniają się tym od pozostałych odsłon cyklu, że kładą mocniejszy nacisk na morską eksplorację i bitwy z udziałem okrętów. W skład pakietu wchodzą także wszystkie DLC wydane do wspomnianych produkcji. Za stworzenie i wydanie gier odpowiada francuska firma Ubisoft, znana także m.in. z serii strzelanek pierwszoosobowych Far Cry.

Fabuła

Głównym bohaterem Assassin’s Creed IV: Black Flag jest Edward Kenway - wywodzący się z Walii XVIII-wieczny pirat, który podszywa się pod członka zakonu Asasynów, by zdobyć informację na temat pewnego sekretnego miejsca. Tym samym żeglarz wplątuje się w odwieczny konflikt pomiędzy dwiema śmiertelnie niebezpiecznymi organizacjami.

Z kolei w Assassin’s Creed: Rogue wcielamy się w Shaya Patricka Cormacka - żyjącego w XVIII wieku Asasyna, który postanawia zdradzić swój zakon i stanąć po stronie Templariuszy.

Mechanika

W obydwu grach wchodzących w skład omawianego pakietu rozgrywka prezentuje się dość podobnie. Gracz eksploruje rozległe, trójwymiarowe środowisko (świat obserwujemy zza pleców bohatera, czyli z tzw. perspektywy TPP), inspirowane prawdziwymi, historycznymi miejscami i architekturą danego regionu i okresu historycznego. Istnieje przy tym możliwość wspinania się po budynkach i drzewach. Podróżując, wykonujemy misje główne i poboczne, które wymagają radzenia sobie z różnego rodzaju zadaniami (chodzi m.in. o zabijanie wskazanych celów).

Poruszając się po świecie gry niejednokrotnie musimy walczyć - czy to o własne życie, czy dostępny łup. System odpowiedzialny za ten aspekt rozgrywki wymaga zręczności - musimy wyczuwać tempo ataków wrogów, by parować je w odpowiednich momentach i otwierać sobie drogę do kontrataku. W grze znaleźć można spory arsenał broni białej oraz miotanej / palnej (mowa o czarnoprochowych pistoletach i muszkietach).

Ważną rolę w omawianych tytułach pełni żegluga po morzu (a także nurkowanie pod jego powierzchnią) oraz starcia na pokładach statków, które zostały zrealizowane bardzo widowiskowo. Możemy manewrować swoją jednostką, ostrzeliwać wroga, a także dokonać efektownego abordażu, by uporać się z pozostałymi przy życiu przeciwnikami na własną rękę. AC: Rogue wzbogaca ten fragment rozgrywki o kilka nowych rozwiązań - np. możliwość przebijania się przez kry lodowe, które w niektórych regionach pokrywają ocean, a także nowe narzędzia wykorzystywane w walce (płonący olej i automatyczny folgierz).

W miarę postępów w rozgrywce rozwijamy też zarówno głównego bohatera, jak i posiadany przez niego okręt, stopniowo zwiększając zakres dostępnych możliwości.

Kwestie techniczne

Assassin’s Creed: The Rebel Collection posiada dość ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Produkcje prezentują się nieco lepiej niż ich warianty znane z konsol poprzedniej generacji - poprawiono m.in. tekstury czy system oświetlenia. Tytuł korzysta z licznych funkcji charakterystycznych dla konsoli Nintendo Switch, takich jak HD Rumble, ekran dotykowy czy sterownie ruchem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Gry podobne do Assassin's Creed: The Rebel Collection

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed: The Rebel Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.