Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2019, 18:50

autor: qjin

Nowy gameplay z Call of Duty: Modern Warfare pokazuje pierwsze 20 minut kampanii

Jutro odbędzie się oficjalna premiera gry Call of Duty: Modern Warfare, ale jeszcze przed nią mamy okazję zobaczyć na gameplayu pierwsze 20 minut z kampanii fabularnej. Czy rzeczywiście pojawią się w niej tak brutalne sceny, jak zapowiadano?

Nie musimy czekać do jutra, by zobaczyć pierwsze minuty z kampanii fabularnej Call of Duty: Modern Warfare. - Nowy gameplay z Call of Duty: Modern Warfare pokazuje pierwsze 20 minut kampanii - wiadomość - 2019-10-24
Nie musimy czekać do jutra, by zobaczyć pierwsze minuty z kampanii fabularnej Call of Duty: Modern Warfare.

Firma Activision Blizzard do tej pory reklamowała Call of Duty: Modern Warfare głównie za pomocą prezentacji trybów sieciowych. Choć nie da się ukryć, że stanowią one dla wielu potencjalnych odbiorców najważniejszą część gry, to nie brakuje też przeciwnego obozu graczy, którzy skupiają swoją uwagę na kampanii fabularnej. Ta nie gościła zbyt często na materiałach promocyjnych, więc po udostępnionych fragmentach trudno było wywnioskować, czy warto czekać na produkcję studia Infinity Ward również z powodu trybu pojedynczego. Teraz to się zmieniło dzięki opublikowanemu przez serwis IGN nowemu gameplayowi przedstawiającemu pierwsze 20 minut gry, które możecie zobaczyć poniżej:

Ostrzegamy przed ewentualnymi spoilerami! Oglądacie na własną odpowiedzialność.

Zapis rozgrywki przedstawia fragment misji Fog of War, gdzie po desancie z helikoptera trafiamy do lasu. Początek jest wyjątkowo spokojny, ale jeśli liczyliście na więcej działania po cichu jak np. w misji w Prypeci z Call of Duty 4: Modern Warfare, to będziecie zawiedzeni. Akcja dość szybko nabiera tempa i możemy zobaczyć sceny strzelania zarówno na otwartym, jak i zamkniętym terenie. W dalszej części jesteśmy świadkami przerywników filmowych i następnie wydarzenia przenoszą nas do miasta, więc gameplay jest dość zróżnicowany i nie pokazuje niczego specjalnie brutalnego, ale na pewno „najlepsze” dopiero przed nami. Materiał pozwala też lepiej przyjrzeć się oprawie wizualnej, której poprawę szczególnie widać w modelach postaci i ich mimice. Przypominamy, że długość kampanii fabularnej tradycyjnie ma wynieść około 6-7 godzin.

Call of Duty: Modern Warfare ukaże się 25 października tego roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra będzie dostępna w pełnej polskiej wersji językowej, której próbkę możecie usłyszeć na zwiastunie.