Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2019, 14:35

CoD: Modern Warfare najlepiej sprzedającą się grą z 2019 roku. Wielki sukces na PC

Firma Activision ma powody do zadowolenia. Call of Duty: Modern Warfare poradziło sobie lepiej niż kilka wcześniejszych odsłon i już stało się największym bestsellerem tego roku w kategorii premium.

Powrót Modern Warfare okazał się strzałem w dziesiątkę. - CoD: Modern Warfare najlepiej sprzedającą się grą z 2019 roku. Wielki sukces na PC - wiadomość - 2019-10-30
Powrót Modern Warfare okazał się strzałem w dziesiątkę.

Nie upłynął jeszcze tydzień od premiery Call of Duty: Modern Warfare, a już wiemy, że produkcja okazała się wielkim sukcesem. Firma Activision pochwaliła się, że jest to najlepiej sprzedająca się tegoroczna gra premium. Sposób, w jaki sformułowano tę nowinę, oznacza, że istnieją tytuły, które w tym roku sprzedały się lepiej, ale są to produkcje kosztujące mniej niż 60 dolarów lub ukazały się one w wcześniej niż 2019 r.

W ciągu trzech pierwszych dni od premiery przychody ze sprzedaży CoD: Modern Warfare przekroczyły 600 milionów dolarów. To najlepszy debiut gry z tej serii w obecnej generacji konsol, także pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy. Dla porównania, w analogicznym okresie Call of Duty: Black Ops IIII oraz Call of Duty: WWII uzyskały po 500 mln.

Warto dodać, że te 600 milionów dolarów to kwota, którą na produkcję wydali sami gracze, a nie sklepy. W tej kategorii jedyne tytuły z lepszymi 3-dniowymi debiutami to Red Dead Redemption 2 (725 mln dolarów) oraz Grand Theft Auto V (1 miliard dolarów).

W ciągu pierwszych trzech dni na rynku Call of Duty: Modern Warfare poradziło sobie lepiej na PC niż jakakolwiek wcześniejsza odsłona cyklu. Gra stała się również najlepszym cyfrowym debiutem w historii firmy Activision oraz ustanowiła rekord sprzedaży cyfrowej w PlayStation Store.

Ponadto produkcja skutecznie przyciąga przed ekrany tłumy graczy. W ciągu trzech pierwszych dni od premiery bawiło się nią więcej osób niż jakąkolwiek inną odsłoną cyklu w tej generacji konsol.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare zadebiutowało 25 października tego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach oferuje pełną polską wersję językową. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem przez krytyków. Według serwisu Metacritic wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 83%. Produkcja spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii
  2. Call of Duty: Modern Warfare to Battlefield, na którego czekają gracze
  3. Wszystko o Call of Duty: Modern Warfare 2019
  4. Oficjalna strona serii