Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2021, 11:51

Seria Age of Mythology może niedługo powrócić

Wczorajsza prezentacja Microsoftu, oprócz wieści na temat serii Age of Empires, przyniosła również nadzieję, że jej spin-off, Age of Mithology, może niebawem powrócić.

Głównym punktem wczorajszego streama było Age of Empires IV – ujawniono termin premiery, wiele szczegółów z gry oraz obszerny gameplay. W serii pytań do twórców fani zagadnęli także o mitologiczny spin-off historycznego RTS-a, czyli Age of Mythology. Entuzjastyczna odpowiedź twórców może sugerować, że będzie to ich kolejna produkcja.

Adam Isgreen, dyrektor kreatywny należącego do Microsoftu studia World's Edge, zapewnił wszystkich zainteresowanych, że kwestia rozwijania marki Age of Mythology wraca do twórców raz za razem:

Mówiłem to już wcześniej, ale powtórzę ponownie: nie zapomniałem o Age of Mythology. Nikt w World's Edge tego nie zrobił. Myślę, że nawet ludzie z Relica nie zapomnieli, bo temat ciągle powraca. Powiem to, co zawsze: bądźcie czujni, bo my pamiętamy. Uwielbiamy tę serię. Nie udajemy, że ona nie istnieje.

W podobny sposób zareagował także Michael Mann, producent serii. Ani on, ani Isgreen nie zasugerowali jednak, czego możemy się spodziewać – czy będzie to kolejny, po Tale of the Dragon, dodatek do wydanego w 2014 roku Age of Mythology: Extended Edition, czy może – tak jak w przypadku trzech części Age of Empires, które doczekały się wydań Definitive Edition – ulepszona i poprawiona wersja gry. Na tę chwilę wydaje mi się bowiem, że o pełnoprawnej „dwójce” możemy tylko pomarzyć.