Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2021, 11:31

Remastery Age of Empires 2 i 3 otrzymają nowe dodatki

Microsoft zapowiedział kolejne dodatki do Age of Empires 2: Definitive Edition i Age of Empires 3: Definitive Edition. Na co możemy liczyć i kiedy się pojawią?

W SKRÓCIE:
  1. Remastery Age of Empires 2 i 3 otrzymają nową zawartość.
  2. Będą to cywilizacje, kampanie i tryby gry.

W trakcie wczorajszego wydarzenia Age of Empires Fan Preview Microsoft ujawnił plany wsparcia dwóch zremasterowanych tytułów - Age of Empires 2: Definitive Edition i Age of Empires 3: Definitive Edition.

Poza zwykłymi aktualizacjami, które zadbają o poprawę błędów i ulepszenie balansu w obu tytułach, udostępniona zostanie nowa zawartość. Age of Empires 2: Definitive Edition otrzyma latem dodatek Dawn of the Dukes. Wprowadzi on do gry nowe frakcje z Europy Wschodniej, oferując m.in. dodatkowe kampanie. Kilka tygodni po tym udostępnione zostaną misje i fragmenty kampanii przygotowane specjalnie pod dodatkowy tryb gry - historyczne walki w kooperacji.

Age of Empires 3: Definitive Edition już jutro otrzyma nową cywilizację - Stany Zjednoczone. W DLC znajdziemy stolicę, dziewięć jednostek i mechanikę awansu. Co ważne, dodatek będziemy mogli otrzymać za darmo, jeśli w trakcie ściśle określonego okienka czasowego wykonamy 50 specjalnych wyzwań w grze. Jednak gdy nam się nie uda (lub nie będziemy chcieli tracić czasu), to DLC zakupimy osobno za 4,99 dolara (około 20 złotych).

W drugiej połowie roku studio Tantalus planuje także wypuszczenie dodatku wprowadzającego cywilizacje z Afryki. Jednak w tym momencie jest za wcześnie, by mówić o jakichkolwiek konkretach, więc nic więcej nie możemy Wam niestety przekazać.

  1. Oficjalna strona gry Age of Empires II: Definitive Edition
  2. Recenzja gry Age of Empires 2: Definitive Edition. Jeśli się starzeć, to tylko z godnością!